A A+ A++

System melioracyjny miasta Tarnobrzega odprowadzał wodę do rzeki Wisły i Trześniówki stopniowo i praktycznie bezproblemowo. Wszystko dzięki sprzyjającym ku temu warunkom pogodowym.

Zalegająca do niedawna pokrywa śnieżna w dzień topniała przy dodatnich temperaturach, natomiast w nocy, gdy słupek rtęci nie przekraczał 0 stopni Celsjusza, topnienie pokrywy śnieżnej odbywało się w sposób ograniczony. Dlatego system melioracyjny Tarnobrzega nie miał większych utrudnień z odprowadzaniem wody do rzek.

Skutecznie zadziałała oddana niedawno do użytku przepompowania Koćmierzów, której pompy po wypełnieniu się koryta Atramentówki zostały uruchomione, powodując obniżenie lustra wody.

Jaki jest poziom Wisły?

Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tarnobrzegu, które pozostaje w stałym kontakcie z Wodami Polskimi oraz Państwową Strażą Pożarną. Na rzece Wiśle obserwowana jest tendencja spadkowa. Stan na godz. 9:00 w dniu 3 marca 2021 r. dla wodowskazu Sandomierz wynosi 330 cm (stan ostrzegawczy 420 cm, stan alarmowy 610 cm).

Prognoza stanu wody rzeki Wisły z modelu hydrodynamicznego pokazuje spadek poziomu wody.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKoronawirus. Gwałtowny wzrost zakażeń w powiecie i w województwie (RAPORT 3.03.2021 r.)
Następny artykułSiostry z Iraku otwarły szkołę dla dzieci chrześcijan i muzułmanów