A A+ A++

W dzisiejszych czasach nie trzeba nikogo przekonywać do zalet wykorzystania w firmie nowoczesnego oprogramowania informatycznego. Na rynku funkcjonuje bardzo dużo takich rozwiązań. Obok prostych, niezbyt rozbudowanych narzędzi, wspierających ściśle określony zakres działań, można również znaleźć bardzo rozbudowane platformy, takie jak systemy ERP. To właśnie one od wielu lat wskazują kierunek rozwoju oprogramowania IT dla sektora biznesowego. Warto poznać je lepiej i przekonać się, że mogą stać się istotnym wsparciem w przedsiębiorstwie każdej wielkości, niezależnie od branży.

ERP: co to?

System ERP (ang. Enterprise Resource Planning – zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa) umożliwia kompleksowe zarządzanie wszystkimi procesami zachodzącymi w firmie i połączenie poszczególnych działów oraz struktur w ramach jednego środowiska. 

Dzięki temu przepływ informacji i dokumentów jest zdecydowanie szybszy, a użytkownicy zyskują dostęp do aktualizowanych w czasie rzeczywistym danych. Aby system ERP spełniał swoją rolę, musi być jednak dostarczony przez odpowiedniego dostawcę, takiego jak Kotrak, który zajmuje się między innymi wdrażaniem programów ERP i innych narzędzi IT dla biznesu. Na całą implementację warto spojrzeć z szerszej perspektywy, gwarantując dostęp do jak najbardziej zaawansowanych rozwiązań. Warto także przyjrzeć się liście pięciu największych zalet najpopularniejszych systemów ERP.

  1. Kompleksowe zarządzanie

W przeciwieństwie do wielu tradycyjnych rozwiązań, systemy ERP pozwalają na łatwe zarządzanie wszystkimi sektorami działania przedsiębiorstwa. Zapewnia to również modułowa budowa, w której poszczególne moduły odpowiadają za pracę wybranych działów lub innych jednostek organizacyjnych. Często jedno narzędzie pozwala wobec tego na zastąpienie wielu innych rozwiązań. Eliminuje to na przykład problemy związane z kompatybilnością aplikacji.

  1. Duża gama produktów

Sektor systemów ERP jest bardzo rozbudowany i ciągle pojawiają się na nim nowe propozycje. W związku z tym zdecydowanie łatwiej również o dobór narzędzia, które będzie dostosowane do potrzeb i możliwości konkretnego przedsiębiorstwa. Coraz więcej firm wyraża zainteresowanie tymi systemami. Znaczenie cyfrowej transformacji jest przy tym zauważane na zupełnie nowych rynkach.

  1. Profesjonalne wdrożenia

Rozwijający się dynamicznie rynek wpływa nie tylko na liczbę dostępnych produktów, ale również na firmy zajmujące się wdrożeniami. To od nich w zależy to, jak wysoka będzie skuteczność narzędzi, ale również, odpowiedź na pytanie o to, ile kosztuje wdrożenie systemu ERP. Współpraca z odpowiednim partnerem pozwoli na dostosowanie poszczególnych parametrów do rzeczywistych możliwości przedsiębiorstwa, w tym również do jego wymogów budżetowych. Warto jednak wybrać takiego wykonawcę, który zatroszczy się nie tylko o czynniki technologiczne, ale również biznesowe.

  1. Modułowa budowa

Olbrzymią zaletą systemu ERP jest jego modułowa budowa. Można wyróżnić całą gamę narzędzi dedykowanych do odpowiednich sektorów rynku. Wśród nich znajdują się również takie branże, które wymagają specjalistycznego podejścia. Można tu wskazać na przykład na systemy zarządzania magazynem czy produkcją. Programy ERP odnajdą się znakomicie w każdej firmie, nawet tej zajmującej się wyspecjalizowanymi zagadnieniami.

  1. Większe możliwości Internetu Rzeczy

Systemy ERP często stają się przepustką do zdecydowanie bardziej rozbudowanych funkcjonalności związanych z Internetem Rzeczy (IoT), które już dziś określa się mianem nowej rewolucji przemysłowej. Pozwalają m.in. na efektywne akumulowanie i przetwarzanie danych, dzięki czemu możliwe staje się podejmowanie zdecydowanie lepszych decyzji w ujęciu biznesowym. System ERP może być rozbudowany także o rozwiązania Business Intelligence, usprawniające proces raportowania i operowania bezpośrednio na danych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPływamy i szczepimy się
Następny artykułZaszczepią pełnoletnich