A A+ A++

OGŁOSZENIE


święto wojska polskiego 14
Foto: 17WBZ

19 sierpnia, w międzyrzeckich i wędrzyńskich koszarach odbyły się apele z okazji Święta Wojska Polskiego. Uroczystości były okazją do podziękowania żołnierzom i pracownikom Resortu Obrony Narodowej za zaangażowanie w wykonywanie zadań służbowych.

19 sierpnia na placu apelowym w Międzyrzeczu i w Wędrzynie żołnierze z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej stanęli do uroczystej zbiórki. Dowódca zmotoryzowanych, generał brygady Sławomir Kocanowski podkreślił,  – „Ponad 100 lat temu, pod Warszawą zostały pobite wojska bolszewickie, które napadły na naszą Ojczyznę niespełna dwa lata po odzyskaniu niepodległości. Wojsko Polskie odniosło wspaniałe zwycięstwo, ratując nie tylko swoją niepodległość, ale także ówczesną Europę. Dziś wspominamy również żołnierzy polskich, walczących na wszystkich frontach walk o niepodległość.”

W części okolicznościowej apelu – odczytano decyzje o nadaniu medali, rozkazy o awansach i wyróżnieniach.

Ponadto 15 sierpnia żołnierze z 17 WBZ godnie reprezentowali brygadę podczas centralnych obchodów Święta Wojska Polskiego w Warszawie, wojewódzkich uroczystościach w Gorzowie Wlkp., Kaliszu oraz w Międzychodzie.

FOTORELACJA

kliknij na zdjęciu aby powiększyć /zdjęcia: kpt. Anna Dominiak/

*  *  *

15 sierpnia w rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku, Siły Zbrojone Rzeczypospolitej Polskiej obchodzą swoje święto. Święto Wojska Polskiego zostało ustanowione 30 lipca 1992 roku i nawiązuje do tradycji II Rzeczypospolitej.


Tekst: kpt. Anna Dominiak
 Oficer prasowy 17. WBZ

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułO komunikacji zbiorowej w nadchodzącym roku szkolnym. Spotkanie z władzami powiatu
Następny artykułLublin kontynuuje program wczesnego wykrywania wad wzroku u dzieci w szkołach podstawowych