Od porannej Wioślanej Masy Krytycznej na plaży Saskiej do wieczornego koncertu chóralnego „Oj ty rzeko” w Pawilonie Edukacyjnym Kamień. W sobotę 3 września po raz czternasty odbędą się obchody Święta Wisły.
Wisła jest sercem stolicy. Zarówno bulwary, jak i plaże miejskie tętnią życiem i cieszą się coraz większą popularnością. Święto Wisły na stałe zagościło już we wrześniowym kalendarzu warszawskich wydarzeń. W tym roku, poza tradycyjną paradą łodzi, mieszkańcy będą mogli odbyć podróż w czasie – do dawnego nadwiślańskiego Urzecza. Zapraszam wszystkich warszawiaków i gości do wspólnego świętowania – mówi dyrektorka koordynatorka ds. zielonej Warszawy w Ratuszu Magdalena Młochowska.
Dzielnica Wisła to przede wszystkim cenny obszar Natura 2000. To niezwykłe miejsce
o unikatowej w skali Europy różnorodności biologicznej, lasach łęgowych – wciąż nieco dzika przestrzeń w środku wielkiego miasta. Wystarczy wybrać się na spacer o świcie albo na wiślany rejs, by samemu przekonać się jak wyjątkowe jest to miejsce. W odkrywaniu tych niezwykłości pomagają nam organizacje pozarządowe, które w ramach miejskich dotacji realizują różne działania dla warszawianek i warszawiaków – mówi warszawska radna, przewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska Renata Niewitecka.
Nieformalnym ratuszem tzw. Dzielnicy Wisła jest Pawilon Edukacyjny Kamień. Przez cały rok są w nim organizowane warsztaty przyrodnicze – dendrologiczne, florystyczne i wiślane, koncerty, przedstawienia teatralne, wystawy. Tam również zakończą się sobotnie obchody Święta Wisły. Ofertę Kamienia można sprawdzać przez cały rok – za pośrednictwem mediów(otwiera się w nowej karcie) społecznościowych oraz strony internetowej(otwiera się w nowej karcie).
Plan sobotniego święta Wisły:
10.30 – Wioślana Masa Krytyczna – plaża Saska (spływ kajakowy). Rezerwacja miejsc na stronie internetowej(otwiera się w nowej karcie).
12.00-16.00 – Rejsy wiślane – plaża Rusałka, Płyta Desantu, Dworzec Wodny. Rezerwacja na stronie(otwiera się w nowej karcie).
12.00, 13.30, 15.00 – Warsztaty SUP – plaża przy Płycie Desantu. Rezerwacja na stronie(otwiera się w nowej karcie).
12.00-16.00 – Wioska urzeczańska – plaża Poniatówka, wyspa Poniatówka (kuchnia Urzecza, warsztaty rzemieślnicze, animacje dla dzieci).
16.00 – Koncertowe animacje – plaża Poniatówka (muzycy Sinfonii Varsovii)
18.00 – Parada warszawskich jednostek – plaża Rusałka. Rezerwacje przez internet(otwiera się w nowej karcie).
19.30 – Koncert chóralny „Oj ty rzeko” – pawilon edukacyjny Kamień (Chór Centrum Myśli Jana Pawła II pod kierunkiem Jana Krutula).
Wszystkie atrakcje są bezpłatne, ale na niektóre trzeba zarezerwować miejsca za pośrednictwem stron internetowych.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS