A A+ A++

Pokaz sprzętu wojskowego, spotkanie z zawodowymi żołnierzami czy wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych – między innymi takie atrakcje czekają na lubinian, którzy wezmą udział w obchodach Święta Niepodległości w naszym mieście. Sprawdzamy, co się będzie działo w Lubinie 11 listopada.

To jedna z bardziej lubianych przez lubinian imprez. Stało się już tradycją, że obchody Święta Niepodległości w Lubinie podzielone są na dwie części: tę oficjalną pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego i mniej oficjalną, czyli spotkanie z żołnierzami podczas wojskowego pikniku, który zawsze przyciąga mnóstwo osób.

W tym roku uroczystości 11 listopada rozpoczną się o godzinie 10.30 złożeniem kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w parku za Muzą. Godzinę później, o 11.30, odprawiona zostanie msza w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej.

Piknik wojskowy zaplanowano na godzinę 13.30. Pod halą widowiskowo-sportową przy ulicy Odrodzenia staną maszyny wojskowe i rozstawią się żołnierze. W tym roku będzie można zobaczyć z bliska sprzęt z 10. Dywizji Kawalerii Pancernej gen. broni Stanisława Maczka, w tym m.in. moździerz samobieżny, czołg Leopard 2A4 i kołowy transporter opancerzony Rosomak, WR-40 Langusta. Będzie także tor saperski.

Jak zwykle będzie można spróbować wojskowej grochówki i bigosu. A dla dzieci przygotowane zostaną dmuchańce. Przez cały piknik będzie można także posłuchać występów zespołów muzycznych.

Ponadto lubinianie po raz kolejny będą mogli też wziąć udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych, które rozpocznie się o godzinie 16.30 w hali widowiskowo-sportowej.

Śpiewanie poprowadzi ks. Mariusz Jeżewicz wraz z Zespołem Muzycznym Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Na scenie usłyszymy także przedszkolaki oraz młodzież z lubińskich szkół.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAni za ciepło, ani za zimno. Jak się ubrać w góry jesienią?
Następny artykułOdmienią się nie do poznania