W miniony weekend 25-26 marca wystartował sezon wyścigowy Cross Country. I i II runda Mistrzostw i Pucharu Polski odbyła się w Głogowie, gdzie nie zabrakło ekip z Powiatu Ostródzkiego: AMK Enduro Grunwald, Moto Klubu Ostróda i AMK Drwęca Ostróda.

Do udanych mogą zaliczyć pierwsze 2 rundy Pucharu Polski w Cross Country w Głogowie zawodnicy klubu AMK Enduro Grunwald. Po dwóch rundach są na pierwszym miejscu w klasyfikacji zespołowej, choć niestety nie obyło się bez kontuzji.
Sobotnie zawody, które odbyły się 25 marca przebiegły dla nich bardzo pomyślnie. Wszyscy zawodnicy zakończyli ściganie na wysokich pozycjach bez żadnych obrażeń.
Miejsca w pierwszej trójce zajęli:
  • Jakub Świder 1 miejsce klasa S1
  • Sebastian Bruzda 3 miejsce klasa S1
  • Małgorzata Zalewska 3 miejsce klasa Kobiety
  • Kacper Ceberek 3 miejsce klasa Junior
Niestety niedziela 26 marca nie była już tak szczęśliwa jak dzień poprzedni. Troje zawodników AMK Enduro Grunwald nie ukończyło wyścigu ponieważ ulegli wypadkowi. Urazy były na tyle poważne, że nie ukończyli zawodów. Adrianna Agaciak po upadku złamała rękę i została przetransportowana do szpitala. Mateusz Myśliński upadł po kontakcie z zawodnikiem tracąc przytomność w efekcie czego doznał urazu kręgosłupa i również trafił do szpitala. Sebastian Bruzda został przewrócony przez zawodnika, który wskoczył mu na plecy po czym spokojnie odjechał. Sebastian na szczęście jest tylko trochę poobijany i nie odniósł większych obrażeń. Mateusz Rarak ukończył wyścig lecz po upadku stwierdzono u niego wstrząśnienie mózgu. Wszystkim im życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!
Jednak inni zawodnicy AMK Enduro Grunwald przywieźli z Mistrzostw w Głogowie trofea i dobre miejsca w końcowej klasyfikacji:

• Julia Wilczewska 10 miejsce
Jednak największe osiągnięcie klubu AMK Enduro Grunwald to na dzień dzisiejszy pozycja 1 w klasyfikacji klubowej 2023! Gratulujemy!
Warto dodać kilka zdań o starcie zawodników klubu AMK Drwęca w Głogowie. Patrycja Milewska została pierwszą tryumfatorką klasy Kobiet w Cross Country podczas I i II rundy Pucharu Polski w Głogowie. Nie zostawiła złudzeń kto jest najszybszy, wygrywając obydwa wyścigi.
Ania Jabłońska zajęła szóste miejsce jadąc beż żadnych większych afer, może poza tym, że zabrakło jej paliwa w pierwszym dniu i metę minęła pchając motocykl.
Sławomir Seydak niestety w pierwszym dniu dość poważnie upadł, co nie pozwoliło rywalizować w niedzielę. Życzymy powrotu do zdrowia