Dobre i długie widowisko na koniec 10. kolejki siatkarskiej PlusLigi. Aluron CMC Warta Zawiercie postawił się brązowym medalistom poprzedniego sezonu, ale Projekt Warszawa wygrał na Torwarze 3:1. Nagrodę dla najlepszego zawodnika spotkania otrzymał Igor Grobelny.

W 10. kolejce PlusLigi wyrównanych meczów było niewiele. Kończące tę serię gier starcie w Warszawie jednak nie zawiodło. Dwie drużyny z czołówki tabeli stanęły na wysokości zadania i stoczyły wyrównany bój. Ostatecznie wygrała ta, która przed meczem miała w tabeli o dwa punkty więcej. Projekt prowadzony przez dobrze dysponowanych przyjmujących dopiął swego po długiej walce. Gospodarze umocnili się więc na trzecim miejscu w PlusLidze.

Najlepszym przykładem wyrównanej gry był pierwszy set. Rozpoczął się od mocnych i pewnych ataków z obu stron. Żadna z drużyn nie mogła nawet dotknąć piłki w bloku. Jako pierwsi pomylili się jednak goście – Facundo Conte posłał piłkę w aut, a Uros Kovacević w siatkę. Projekt objął prowadzenie 9:7. Rywale dość szybko jednak wyrównali, gdy gospodarze zaczęli nieco gubić się w obronie.

Po sprytnej zagrywce Kovacevicia warszawianie przegrywali 13:15, a potem nawet trzema punktami. To nie był jednak koniec emocji, bo gospodarze zatrzymali blokiem Kovacevicia, a potem Conte. Projekt zmarnował jednak dwie piłki setowe i seta rozstrzygnęła gra na przewagi. W niej sytuacja dynamicznie się zmieniała, ale kluczowy okazał się blok przy ataku Igora Grobelnego i skuteczny atak Kovacevicia.

Zasady plebiscytu As Sportu 2021 możesz przeczytać w tym miejscu

By przejść do głosowania – kliknij w tym miejscu!

Powrót Urosa Kovacecivia pomógł drużynie z Zawiercia

Pierwsza partia trwała 44 minuty. To niemal powtórka z ostatniego spotkania zawiercian, gdy w pierwszym secie stoczyli bój z Grupą Azoty ZAKS-ą Kędzierzyn-Koźle. Wtedy jednak przegrali, a potem zupełnie oddali pole rywalom. Ale wówczas w ich ekipie nie było zmagającego się z urazem Kovacevicia.

W poniedziałek długo grał pierwsze skrzypce, tylko w pierwszym secie zdobył 10 punktów. Również Projekt mógł jednak zagrać z Aluro … czytaj dalej