A A+ A++

„Pięknie dziś wyglądasz”, „Miłego dnia!”, „Cieszę się, że jesteś”, te oraz inne miłe słowa czekały na całą społeczność szkolną już od przekroczenia progu Trójki. Wolontariusze witali się w ten sposób z każdym kto przekroczył drzwi szkoły, a także wręczali mu miłe słówko na karteczce, które później zostało przekazywane kolejnej osobie.

Żółte, radosne stroje, plakaty promujące życzliwość, empatię i uśmiech, wybory Miss i Mistera życzliwości w każdej klasie to tylko niektóre niespodzianki jakie przygotowali wolontariusze na ten wyjątkowy i piękny dzień. Humoru i radości nie zabrakło podczas niecodziennego witania się ze swoimi wychowawcami w najmłodszych klasach. Były uściski, przybijane piątki, a nawet kroki taneczne przed wejściem do klas.

Wręczono również nagrody rzeczowe oraz dyplomy laureatom konkursu literackiego „Podaj uśmiech dalej” zorganizowanego przez opiekunki SKW. I miejsce otrzymał Jan Grodzicki, uczeń klasy IV b, który „życzliwość” ubrał w tak piękne słowa:

„Ludzie wielkie serca mają I innym zawsze pomagają, Bo empatia to ważna rzecz, Wystarczy tylko chcieć. Mijasz sąsiadów codziennie? Pozdrawiaj ich z uśmiechem niezmiennie. Pomóż starszym w zakupach noszeniu, Bądź cichym bohaterem w cieniu. Życzliwość pozytywne zachowanie- Dziel się tym z innymi, Niech świat lepszy się stanie! Dobroć i szczęście niech wszędzie gości, Świat wypełnijmy uczuciem radości. Drogi słuchaczu zwracam się z prośbą… Dziel się miłością, a nie groźbą. Uprzejmością wypełniaj dzień cały, Sercem będziesz wielki, nie mały.”

I my życzymy wszystkim czytelnikom portalu, aby każda sekunda Waszego dnia wypełniona była uprzejmością i aby uśmiechy nigdy nie znikały z Waszych twarzy. Niech życzliwość gości w naszych sercach każdego dnia!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGumisie z 'Bajki' rozmawiały o byciu praktycznym
Następny artykułOzdoby świąteczne- muzeum etnograficzne