W dniach 1-6 sierpnia w stolicy Portugalii odbyły się Światowe Dni Młodzieży. W niedzielę papież Franciszek odprawił mszę świętą w Parku Tagu, podczas której podziękował zgromadzonym i zaprosił ich na kolejne religijne festiwale, które mają odbyć się w 2025 i 2027 roku.
Światowe Dni Młodzieży w Rzymie i Seulu
– Panie, dobrze nam tu być! – rozpoczął homilię Ojciec Święty, cytując słowa św. Piotra Apostoła. Podkreślił jednak, że doświadczenia zdobyte podczas uroczystości są wartościowe wtedy, kiedy mają przełożenie na codzienne życie młodych katolików. – Jaśnieć, słuchać, nie lękać się – doradził zebranym. – Właśnie tego Kościół i świat oczekują od was: abyście byli młodymi jaśniejącymi, którzy wszędzie niosą światło Ewangelii i zapalają promienie nadziei w mrokach naszych czasów – przemawiał.
Podczas mszy papież Franciszek zdradził także, gdzie i kiedy odbędą się kolejne Światowe Dni Młodzieży. W 2025 roku w Rzymie zorganizowany zostanie Jubileusz Młodzieży, związany z czterdziestoleciem ŚDM. Dwa lata później Ojciec Święty spotka się z młodymi w stolicy Korei Południowej, Seulu. – W ten sposób z zachodnich krańców Europy przeniosą się na Daleki Wschód. To piękny znak powszechności Kościoła i marzenia o jedności, którego jesteście świadkami – wyjaśnił papież.
Papież o wojnie w Ukrainie
Papież Franciszek odniósł się także do sytuacji w Ukrainie. – Odczuwam wielki smutek z powodu umiłowanej Ukrainy, która nadal tak bardzo cierpi. Przyjaciele, pozwólcie mi, starszemu, podzielić się z wami, młodymi, marzeniem, które noszę w sobie: jest to marzenie o pokoju, marzenie młodych ludzi modlących się o pokój, żyjących w pokoju i budujących pokojową przyszłość – powiedział.
Ojciec Święty zapewnił, że swoje myśli i modlitwy nieustannie kieruje ku ludziom dotkniętym wojnami. Zachęcił do tego także zebranych. – Wracając do domu, módlcie się nadal o pokój. Jesteście znakiem pokoju dla świata, świadkami tego, jak narodowości, języki i historie mogą łączyć, a nie dzielić. Jesteście nadzieją na inny świat – poprosił młodych z całego świata.
Czytaj też:
Abp Jędraszewski wraca do słów o „tęczowej zarazie”: Nie chciałem nikogo urazićCzytaj też:
Włochy mają jacht Putina? Nie wiadomo, kto za niego płaci
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS