“Dla Igi Świątek to był bardzo ważny turniej. Nie ma powodu do wstydu”

Oficjalne konto WTA pokazało krótki, 39-sekundowy filmik, na którym można zobaczyć, jak Iga Świątek radzi sobie w piłkę nożną. Najlepsza polska tenisistka gra dwóch na dwóch wraz ze swoim sztabem szkoleniowym. Świątek pokazała, że potrafi grać w piłkę nożną. Zwłaszcza dobrze radzi sobie na bramce, gdzie pokazuje refleks.

Tą akcją można się zachwycać bez końca. Oficjalny serwis WTA docenił klasę Igi Świątek [WIDEO]

“Jesteście tam? Nic nie wpadło

Dziennikarze profilu WTA na Twitterze zażartowali do przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Nożnej. – Jesteście tam? Nic nie wpadło – skomentowali z uśmiechem umiejętności bramkarskie Igi Świątek.

19-letnia Polka awansowała do II rundy turnieju WTA w Rzymie po tym, jak jej rywalka, Amerykanka Alison Riske skreczowała przy stanie 4:5, 40:40 dla Polki z powodu kontuzji nogi. Odpadła za to Magda Linette, która po znakomitym pierwszym secie uległa Czesce Petrze Kvitovej (10. WTA) 6:1, 0:6, 2:6.

Magda Linette wygrała pierwszego seta w meczu I rundy z Petrą Kvitovą, ale ostatecznie odpadła z turnieju WTA w RzymieLinette wygrała seta 6:1 z Kvitovą, a potem “dala kanara” – jak mówią Czesi – i odpadła

Rozstawiona z numerem piętnastym w turnieju Świątek w walce o III rundę zagra z Czeszką Karoliną Muchovą (20. WTA) lub Amerykanką Madison Keys (23. WTA).