A A+ A++

Wyprawy w przeszłość, choćby śladem brzozowej skrzyneczki i pewnego listu z gułagu. Zdjęcia z tajemnicą, niezwykłe opowieści, fotoreportaże, podcasty, w których przeszłość miesza się z teraźniejszością. Wszystko to wiedzie nas w świat Sybiru – bolesny, ale i pełen fascynujących historii. Muzeum Pamięci Sybiru uruchomiło właśnie swój portal popularnonaukowy.

Jego nazwa to właśnie „Świat Sybiru”. Portal poświęcony jest obecności Polaków na wschodzie Europy i w tej części Azji, która przez wieki podlegała wpływom rosyjskim. Witrynę uruchomiły Muzeum Pamięci Sybiru i Centrum Dialogu im. Juliusza Mieroszewskiego.

Rozmowa z Tomaszem Danileckim, redaktorem naczelnym portalu:

Monika Żmijewska: Ile czasu trwały prace, zanim uruchomiliście portal „Świat Sybiru”?

Tomasz Danilecki, redaktor naczelny portalu „Świat Sybiru”: Pomysł padł ponad rok temu, dyrektor Muzeum Pamięci Sybiru Wojciech Śleszyński stwierdził: ruszamy i zaczęliśmy niemal od razu, na jesieni 2021 roku. I teraz, po ponadrocznej pracy oddajemy portal do rąk czytelników. To efekt wysiłku zespołu pracowników Muzeum Pamięci Sybiru i współpracy z Centrum Dialogu im. Juliusza Mieroszewskiego. My, jako Muzeum dajemy background historyczny, wychodzimy daleko w historię, co pozwala zrozumieć Wschód. Centrum zaś nas wspiera, bez niego to by się nie udało.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZwolnij. Dojedź bezpiecznie na święta!
Następny artykułKolejny kraj już za kilka dni wprowadza euro – kto straci a kto zyska na tej zmianie?