A A+ A++

Dzielnicowy z Puca w ramach działań profilaktycznych spotkał się z najmłodszymi uczniami ze Szkoły Podstawowej w Swarzewie. Funkcjonariusz rozmawiał z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także jak zachować się, gdy zaczepia nas obca osoba albo atakuje pies.

Policjanci z puckiej komendy spotykają się z dziećmi ze szkół podstawowych z terenu całego powiatu. W ostatnim czasie dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Pucku przeprowadził zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Swarzewie. Funkcjonariusz omówił z najmłodszymi uczniami tej szkoły podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie drogi do i ze szkoły.  Mundurowy udzielił uczestnikom podstawowych rad i wskazówek, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, przechodzić przez jezdnię i jak prawidłowo używać elementów odblaskowych. Policjant omówił również jak się zachować w kontaktach z obcymi osobami oraz podczas ataku agresywnego psa. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i nie brakowało pytań.

Mundurowy objaśniał również, że zamarznięte sadzawki, jeziora i stawy to nie są miejsca do zabawy. Wyjaśnił dzieciom, że na sankach można zjeżdżać z górek, które są daleko od drogi oraz że nie wolno rzucać śnieżkami w przejeżdżające samochody. Dzielnicowi jeśli tylko mogą, to zawsze znajdują czas na spotkania z najmłodszymi. Pogadanki na temat bezpiecznych zachowań, właściwego poruszania się po drodze, są najważniejszymi elementami policyjnych prelekcji.

Na koniec spotkania stróż prawa wręczył dzieciom niespodziankę a mianowicie kalendarz stworzony przez policjantów, na którym umieszczono zdjęcia z codziennej pracy dzielnicowych, którzy na co dzień są blisko nas i dbają o nasze bezpieczeństwo.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBrytyjski wariant COVID-19 jest już w ponad 50 państwach!
Następny artykułUpamiętnienie 125.rocznicy wykonania pierwszych w Polsce zdjęć rentgenowskich przez prof. Olszewskiego