A A+ A++

Science in Sport to marka, której zawodnikom z pewnością przedstawiać nie trzeba. Brytyjski brand jest obecny na rynku od lat, a za nazwą SIS stoi własne laboratorium i linia produkcyjna, gdzie opracowywane są nowe produkty oraz wytwarzane te znajdujące się w regularnej ofercie. W kolarskim peletonie WorldTouru SIS-em napędza się Team Ineos, a o mocnej pozycji marki niech świadczy fakt, że podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio w 2016 roku zawodnicy napędzani przez SiS wywalczyli aż 34 medale. 

Jak powszechnie wiadomo, aby noga się kręciła, musimy przystąpić do jazdy odpowiednio naładowani energią oraz prawidłowo nawodnieni. Pierwszy krok w kontekście suplementacji stawiamy więc jeszcze zanim wsiądziemy na rower. Następnie w trakcie wysiłku musimy permanentnie uzupełniać energię oraz utracone płyny. Podczas długiej jazdy jest to w zasadzie kluczowe, aby móc ją kontynuować przez dłuższy czas na określonej intensywności. W przeciwnym razie zwyczajnie, jak potocznie mawiają sportowcy,  odetnie nam prąd, a ewentualna dalsza jazda będzie możliwa co najwyżej w spacerowym tempie. Po skończonym treningu warto możliwie szybko uzupełnić energetyczne braki i skorzystać z tzw. okna węglowodanowego. Używając odpowiedniej potreningowej odżywki, można znacząco przyspieszyć odbudowę glikogenu mięśniowego oraz zatrzymać proces uszkadzania mięśni. Jednym słowem, od razu po zakończonej jeździe zaczynamy szykować się już do następnej. Po więcej szczegółowych porad związanych z odżywianiem w kolarstwie odsyłamy Was do lektury tekstu: Co jeść i pić na rowerze?

 

Oczywiście lista suplementów, które można przyjmować jest bardzo długa, a nasz budżet ograniczony. Dlatego przygotowaliśmy dla Was przegląd produktów SiSa, które warto wybrać na kolarski trening lub wyścig. Poznajcie konkretnie wyselekcjonowany zestaw dla kolarza. Przy okazji dodamy, że mieliśmy okazję spróbować większości produktów. Do opisów produktów dorzucimy więc nasze ogólne spostrzeżenia smakowo-użytkowe. Choć naturalnie nie traktujcie tego jako testu – worka żeli SiS nie zjedliśmy.

 
 

SiS Go Electrolyte

To podstawowy produkt dla sportowca wytrzymałościowego, który zawsze powinien znaleźć w kolarskim bidonie. Izotoniczny napój będący mieszanką węglowodanów i elektrolitów. Pół litra napoju przygotowuje się mieszając 40 g proszku Go Electrolyte z 500 ml wody. Wówczas otrzymujemy napój, który ma 146 kcal, w tym 36 g węglowodanów oraz niezbędne minerały – potas, magnez, wapń i sól. Pół litra napoju powinno się spożywać na każde 45-60 minut wysiłku, aby zapobiec odwodnieniu oraz spadkowi możliwości wysiłkowych. Węglowodany pochodzą tutaj z maltodekstryny i fruktozy, produkt jest słodzony aspartamem i jest odpowiedni dla wegan. Z naszych obserwacji łatwo miesza się z wodą i ma neutralny, choć wyraźnie słodki smak. Jest na pewno inny, niż spora część izotoników, które są kwaśne. Nie podrażnia gardła. 

SIS GO Hydro Tablets

Alternatywą dla izotonika jest hipotoniczny roztwór, który uzyskuje się z rozpuszczenia w 500 ml wody jednej pastylki produktu. SIS Hydro to po prostu napój z elektrolitami. Do intensywnego wysiłku lepszy będzie Go Electrolyte, ale jeśli kalorie pobieracie z innych źródeł lub izotoniki są dla Was zbyt słodkie, to Go Hydro Tablets mogą być swoistą alternatywą. W ich składzie znajdziemy minerały, które są niezbędne do właściwego funkcjonowania organizmu, a wypacane są trakcie wysiłku. Smakuje bardzo łagodnie i dość szybko rozpuszcza się w bidonie. To również dobry produkt do stosowania przed wysiłkiem, aby prawidłowo się nawodnić i przyszykować ciało na duże obciążenie. SIS Hydro Tablets dostępne są różnych opcjach smakowych.

 
 

SIS Go Energy Isotonic Gel 

Żel izotoniczny SiSa to wyjątkowy produkt, ponieważ ma bardzo wodnistą konsystencję i wyjątkowo łagodny smak. Odczucia podczas spożywania są bliskie tym, które znamy z picia napojów, a nie przełykania gęstego energetycznego żelu. Dzięki temu łatwo się go połyka, totalnie nie podrażnia gardła oraz nie wymaga popijania. To bardzo istotne cechy, szczególnie cenne w trakcie wyścigu, kiedy nie zawsze jest czas na ,,obsłużenie” saszetki żelu i jeszcze bidonu. Zresztą tak o żelach SiS pisaliśmy już w 2014 roku podczas naszego testu:

Wyjątkowa w przypadku GO Isotonic jest konsystencja – żel jest bardziej płynny niż wyroby konkurencji w efekcie czego bez problemu da się zjeść go „na raz”. Zresztą nawet trzeba to uczynić, bo nie damy rady schować go po otwarciu z powrotem do kieszonki. Po zjedzeniu żelu nie ma potrzeby zapijania, ponieważ nie zapycha nas, a jego smak nie powoduje nieznośnego zasłodzenia. To ogromny plus dla SiS, bo w upalnych warunkach, szczególnie podczas wyścigów, taka właściwość jest na miarę złota.

Poza tym to dość klasyczny żelek energetyczny – z porcji 60 ml daje 87 kcal energii. Idąc za zaleceniami producenta na godzinę wysiłku trzeba zjeść do 3 sztuk, chociaż w praktyce zdecydowana większość kolarzy uzupełniać będzie energię także z innych źródeł.

Warto w tym miejscu dodać, że w ofercie SISa jest bardzo wiele smaków tego produktu, a dodatkowo znajdziemy też inne ciekawe żele – z prywatnych doświadczeń bardzo pozytywnie zapamiętaliśmy choćby Double Espresso z końską dawką kofeiny. Warto bliżej prześledzić ofertę Science in sport.

 

SIS Go Energy Bar

Baton energetyczny wyprodukowany na bazie naturalnych składników ma łatwą do pogryzienia strukturę i przyjemny smak. Porcja to 40 gramów, które dostarczają 139 kcal. Producent zaleca 1-2 batony na godzinę wysiłku. Energy Bar sprawdzą się wtedy, gdy jest czas na pogryzienie pożywienia – będzie idealny na treningi oraz bardzo długie wyścigi. W jego strukturze znajdziemy kawałki owoców. Produkt nadaje się dla wegetarian. Występuje w kilku smakach. 

 

SIS REGO Rapid Recovery

Odżywka potreningowa, która spożyta tuż po wysiłku zatrzymuje katabolizm mięśni oraz daje pierwszą porcję węglowodanów do odbudowy glikogenu. Miesza się ją z wodą, przy czym rozrobienie jest w tym wypadku banalne. Nie trzeba shakera z charakterystyczną kratką, wystarczy zwykły bidon i kilkanaście dynamicznych wstrząsających ruchów ręką. 50 g rozrabia się w 500 ml wody – tak przygotowana porcja ma bardzo lekki i łagodny smak. Porcja zawiera 184 kcal, 23 g węglowodanów i 20 g białka. Poza tym w składzie znajdziemy wszystko, co straciliśmy podczas treningu – mieszankę witamin i minerałów. Produkt zawiera soję i jest odpowiedni dla wegetarian. REGO powinniśmy spożyć do 30 minut po zakończonym wysiłku. Dostępne są różne smaki. 

Strona producenta: www.scienceinsport.com

Sugerowane ceny detaliczne:

  • SIS Baton Energetyczny 7 zł
  • SIS Żel Izotoniczny 8 zł
  • SIS Żel Izotoniczny z Elektrolitami 9 zł
  • SIS Żel z Kofeiną10 zł
  • SIS Tabletki Nawadniające 42 zł
  • SIS Beta Fuel 84g 15 zł
  • SIS Napój Energetyczny 500g 61 zł
  • SIS Napój Izotoniczny 500g 64 zł
  • SIS Napój Izotoniczny 1kg 99 zł
  • SIS Napój Izotoniczny 1,6kg 129 zł
  • SIS Napój Regeneracyjny 50g 12 zł (13 zł – czekoladowy)
  • SIS Napój Regeneracyjny 1kg 145 zł
  • SIS Napój Regeneracyjny 500g 79 zł (90 zł – czekoladowy)
  • SIS Napój Regeneracyjny 1,6kg 189 zł
  • SIS Odżywka Białkowa 1kg 229 zł
  • SIS Napój Regeneracyjny Na Noc 1kg 265 zł
  • SIS Supplement BCAA 225g 149 zł

pokaż pełną listę

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUOKIK bada sprawę znanej blogerki: „Musi zwrócić pieniądze”
Następny artykułTest Creative Outlier Active: Dobre brzmienie w równie dobrej cenie