W Krotoszynie odbył się Puchar Polski w SUMO kadetek, kadetów i młodziczek i młodzików. Drużynę JUDO ZIELIŃSCY KWIDZYN prowadzoną przez sensei Tomasza Wiśniewskiego reprezentowali: Klaudia Kaczor, Maja Kowalska, Hubert Olszowiec i Patryk Polech. Zawody rozpoczęły się od walk młodziczek, w których Maja Kowalska mierzyła się z zawodniczkami w kategoriach wagowych do 50 kg. uzyskując II miejsce a 55 kg. zdobywając I miejsce i z dwoma medalami złoty i srebrnym powróciła do Kwidzyna.

Rywalizację w kat. do 50 kg. rozpoczęła Klaudia Kaczor. Po wygranych trzech z czterech walk zajęła III miejsce, zdobywając brązowy medal. W trakcie walk już w kat. 55 kg. naszej zawodniczce odnowiła się kontuzja. Nie poddała się i dzielnie stawała na doyyo pomimo urazu stopy. Zajęła 7 miejsce oraz zdobyła kolejne punkty, które zaważyły na końcowej klasyfikacji drużynowej.

Świetne walki rozegrali kwidzyńscy sumocy – Hubert Olszowiec i Patryk Polech. Rywalizację w kat. do 75 kg. rozpoczął Patryk Polech, który po zaciekłych starciach zajął III miejsce, ale jak się okazało później była to dopiero rozgrzewką przed walkami z cięższymi zawodnikami I ostatecznie Hubert po pięciu wygranych walkach zdobył złoty medal. Hubert Olszowiec walczył w kat. 95 kg. Nie miał sobie równych i bez porażki zdobył złoto. W kategorii + 95 kg. czyli najcięższych zawodników Hubert przegrał tylko jedyną walkę i zdobył srebro. Po raz pierwszy obaj zawodnicy wystartowali w kategorii Open i obaj zdobyli brązowe medale. Dzięki wspaniałej postawie naszych kadetek i kadetów trener Tomasz Wiśniewski po raz pierwszy mógł się cieszyć z pucharu dla najlepszej drużyny JUDO ZIELIŃSCY KWIDZYN. Uzyskane przez zawodników punkty są wliczane do rankingu przyszłych reprezentantów naszego kraju na Mistrzostwa Europy 2021 r.