Sobotnie spotkanie lepiej zaczęło się dla będzinian, którzy prowadzili 7:3. Olimpia cały czas próbowała dogonić rywali, niestety nieskutecznie. MKS już do końca kontrolował sytuację na boisku, wygrał pierwszego seta 25:22.

Siatkarze z Sulęcina nie zwiesili głów, drugą partię wygrali na przewagi i dali sobie nadzieję na zdobycz punktową na gorącym terenie, co byłoby naprawdę wartościowym sukcesem.

Gospodarze stłumili jakiekolwiek nasze nadzieje w trzecim i czwartym secie. Kluczowa była trzecia partia, ponownie bardzo wyrównana. MKS zwyciężył 26:24. Końcówka spotkania w Będzinie była już jednostronna.

Filip Frankowski zdobył dla Olimpii 16 pkt, Fabian Leitermeier – 15, Seweryn Lipiński – 11, a Łukasz Owczarz – 9.

Następny mecz ligowy sulęcińscy siatkarze rozegrają już w czwartek, 8 grudnia. O godz. 18 w swojej hali podejmą Visłę Bydgoszcz.

MKS BĘDZIN – OLIMPIA SULĘCIN 3:1

SETY: 25:22, 25:27, 26:24, 25:17.

OLIMPIA: Szymczak, Frankowski, Lipiński, Owczarz, Leitermeier, Michalak, Sobczak (libero) oraz Sawerwain (libero), Kłysz, Turek.

WYNIKI Z 12. KOLEJKI:

MKS Będzin – OLIMPIA SULĘCIN 3:1, Lechia Tomaszów Mazowiecki – SMS PZPS Spała 3:1, BAS Białystok – Chrobry Głogów 3:0, Avia Świdnik – Norwid Częstochowa 2:3, KPS Siedlce – AZS AGH Kraków 2:3, Legia Warszawa – Krispol Września 0:3, Visła Bydgoszcz – Mickiewicz Kluczbork 3:1.

• 16. SMS PZPS Spała 12 1 7:36

Osiem czołowych drużyn zagra w fazie play-off o zwycięstwo w Tauron 1. Lidze. Najlepszy, jeśli spełni wymogi licencyjne, awansuje do PlusLigi. Zespoły, które po zakończeniu fazy zasadniczej zajmą miejsca 9.-16., kończą rozgrywki. Przedostatnia i ostatnia ekipa po fazie zasadniczej, z wyłączeniem SMS PZPS Spała, traci prawo udziału w Tauron 1. Lidze w sezonie 2023/24.