Reprezentanci naszego miasta wystartowali również w zawodach zorganizowanych w Dębicy. W sobotę, w turnieju Kulkowiec triplet Grzegorz Lisek, Krzysztof Karczmarz i Barbara Świeczka (Żorska Liga Petanque) zajął czwarte miejsce. Zespół Piotr Wróblewski, Dariusz Wróblewski, Andrzej Rybak zajął miejsce szóste. Pozostałe triplety z naszego miasta zajęły miejsca dziewiąte i dwunaste.

W niedzielę na dębickich bulodromach rozgrywany był turniej eliminacyjny Indywidualnych Mistrzostw Polski Mężczyzn. Reprezentant Lubartowa Piotr Wróblewski zajmując szóste miejsce uzyskał kwalifikację do finałów, które rozegrane zostaną w czerwcu w Żywcu. Szanse na kwalifikację miało jeszcze czterech naszych reprezentantów, niestety, odpadli w spotkaniach barażowych.

Pomimo, że w szerokim petankowym świecie Klub Petanque Wieprz Lubartów zaistniał całkiem niedawno, nasi zawodnicy są coraz bardziej zauważalni i osiągają coraz większe sukcesy.

Wszystkich chętnych do rozpoczęcia przygody z fascynującą dyscypliną sportu jaką jest petanque zapraszają na treningi w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 18.30 w Parku Miejskim im. Ks. Sanguszków.