Piętnaście medali wywalczyli zawodniczy Watahy w Pucharze Polski w Taekwon-do ZS PUT. W turnieju uczestniczyło 612 zawodniczek i zawodników z 29 klubów z Polski, Mołdawii, Niemiec i Rumunii.

Podczas odbywającego się w dniach 15-16 października Puchar Polski w Taekwon-do ZS PUT Watahę reprezentowało 34 zawodników, z czego aż 23 to zawodnicy trenujący w Pajęcznie. Weronika Włodarczyk wywalczyła brązowy medal w kategorii juniorów -61 kg – walki ciągłe. Bardzo mocno obsadzoną kategorię dostał Arkadiusz Kawecki, który w grupie młodzików -7 cup – 140 cm zdobył srebrny medal w konkurencji tempówek. Kajetan Tyka po długiej i ciężkiej pracy wywalczył dwa medale – srebro w walkach przerywanych młodzików – 7 cup +155 cm oraz brąz w tempówkach w tej samej kategorii.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Bartosz Cykowski, zdobywając komplet medali. W kategorii wiekowej chłopców +9 lat -135 cm wywalczył kolejno złoto w tempówkach, srebro w technikach specjalnych i brąz w walkach semi contact. Julia Pukacz to również potrójna medalistka. Zdobyła dwa brązowe medale – walki soft stick i techniki specjalne oraz złoto w tempówkach – kategoria dziewcząt 7 lat.

Dwa medale podczas turnieju wywalczyła także Maria Skorupska, zdobywając brąz w tempówkach i srebro w technikach specjalnych – dziewczynki 7 lat. Emilia Urbańska w grupie dziewcząt 8 lat -130 cm zajęła drugie miejsce w walkach soft stick.

Kacper Zygmunt po długiej i zaciętej walce został brązowym medalistą w technikach specjalnych chłopców 7 lat +8 cup. Franciszek Skorupski to najmłodszy reprezentant Pajęczna. Franek jak na Młodego Wilka przystało zdobył aż dwa medale – srebro w walkach soft stick i brąz w technikach sppecjalnych.

Pajęczańską sekcję Watahy reprezentowali także Zuzanna Piechowicz, Amelia Prus, Bartosz Stachera, Alexios Alexopoulos, Dawid Cykowski, Emilia Hołyś, Karol Stachera, Tymon Tyka, Izabela Hołyś, Mikołaj Kawecki, Dominik Klimczak, Alan Krzak, Alan Kubisiak, Stanisław Kukuła. Dla nich również należą się wielkie brawa za odwagę i hart ducha.

Trenerzy Watahy zapraszają na treningi. Następny start reprezentacji już w najbliższą niedzielę, tym razem Wataha stanie do boju o medale nieco mniejszej imprezy Pucharu Siemianowic Śląskich.