Wszyscy żorscy pływacy, biorący udział w zawodach poprawili swoje rekordy życiowe, a to już nie lada wyczyn! Najlepszym wśród zawodników „Salmo” w kategorii 14-latków okazał się Szymon Ignar, który wywalczył tytuł Mistrza Śląska na 200 metrów stylem zmiennym. Wysokie lokaty zajęli również pozostali zawodnicy w tej kategorii wiekowej: Wojciech Michalski, Witold Kurianowicz oraz Stanisław Myszor.

W kategorii do 12 lat w żorski klub reprezentowali: Igor Pergół, Oliwier Kosmala, Karol Zając, Maciej Wróbel i Sebastian Lewońko. Młodzi pływacy zaprezentowali się bardzo dobrze i wywalczyli łącznie sześć medali. Igor Pergół zdobył aż dwa złote medale i tym samym został podwójnym Mistrzem Śląska, w wyścigach na 50 m i 100 m stylem motylkowym. Dwa srebrne medale wywalczył Oliwier Kosmala, zajmując drugie miejsca w wyścigach na 200 m stylem dowolnym oraz na 100 m stylem grzbietowym. Brązowy medal zdobyła sztafeta chłopców 4 x 100 m stylem dowolnym w składzie: Igor Pergół, Oliwier Kosmala, Karol Zając, Maciej Wróbel. W tym samym składzie chłopcy wzięli też udział w sztafecie 4 x 100 m stylem zmiennym i także zajęli trzecie miejsce na podium.

Dziewczyny również zaprezentowały świetną formę, a najlepszy występ zanotowała Urszula Śliwka, która wywalczyła srebro na 200 m stylem klasycznym oraz brąz w wyścigu na 100 m stylem klasycznym w kategorii 12 lat. Młoda pływaczka kontynuuje rodzinne tradycje, gdyż trenerem UKS „Salmo” jej tata, Tomasz Śliwka, natomiast jej brat – Jakub Śliwka jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w pływaniu. Pozostałe zawodniczki – Weronika Jankowska oraz Alicja Beńkowska pokazały dobrą formę i, podobnie jak poprzednicy, poprawiły życiowe rekordy.

Zawodników UKS Salmo w osiąganiu sportowych sukcesów wspiera finansowo Miasto Żory.