Judocy z klubu Judo Koka brali w ostatnim czasie udział w zawodach Mistrzostw Śląska, ale nie tylko, ponieważ jedna z zawodniczek reprezentowała barwy jastrzębskiego klubu w Wielkiej Brytanii.

Łącznie siedem medali z dwóch imprez, które odbyły się w ostatnim czasie przywieźli judocy jastrzębskiego Klubu Judo Koka. Rywalizowali oni na Mistrzostwach Śląska w Bytomiu, a jedna z zawodniczek – Jagoda Tąta brała udział w mistrzostwach w Wielkiej Brytanii. Jako pierwsze odbyły się zawody w woj. śląskim.

W rywalizacji brało udział 477 zawodników z 33 klubów Śląskiego Związku Judo – informują o Mistrzostwach Śląska przedstawiciele Judo Koka.

Jastrzębscy judocy na tych zawodach zdobyli pięć medaliAnna Kutyła sięgnęła po brąz w kategorii wiekowej do lat 21 i 52 kilogramów. Kacper Nowak w kategorii U-18 i 46 kg zdobył srebro.

Trzy medale przypadły z kolei judokom w wieku do 13 lat. Szymon Domin i Maksymilian Giel sięgnęli po srebro i brąz w kategorii do 42 kg, a Julian Pastuszko zdobył medal brązowy w kategorii do 50 kg.

Drugie miejsce i srebrny medal na Wyspach, po który sięgnęła Jagoda Tąta reprezentująca barwy zarówno Klubu Judo Koka, jak i Uniwersytetu w Cardiff, judoczka zdobyła w Akademickich Mistrzostwach Wielkiej Brytanii.