A A+ A++

fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Powstały perfumy o zapachu bursztynu. Oryginalne pachnidła stworzył 27-letni perfumiarz Alan Balewski perfumiarz – rzemieślnik, mieszkaniec Pomorza.

19 października, w gmachu Muzeum Gdańska, miała premierę seria perfum stworzonych przez młodego Pomorzanina wykształconego perfumiarza, Alana Balewskiego.

Alan Balewski opowiadał obecnym o bursztynie, jego właściwościach, a także o tym, jak powstały jego pachnidła – czytamy na oficjalnej stronie Gdańska.

Na wstępie tłumaczył on, że perfumy “bursztynowe”, które dotychczas pojawiały się na rynku, oparte były nie na naturalnym bursztynie, ale na tzw. bursztynowym akordzie, czyli zestawie składników, które w odpowiednich proporcjach imitują zapach bursztynu.

Jako, że wychowałem się na Pomorzu, to ten bursztyn był zawsze wokół mnie. Za dzieciaka zbierałem bursztyn na plaży, robiłem z niego nalewkę, a kiedy przechodziłem obok pracowni jubilerskich czułem zapach szlifowanego bursztynu. Stwierdziłem w pewnym momencie, że spróbuję, pokombinuję, co można z tego naturalnego bursztynu zrobić, i przede wszystkim, jak to będzie pachniało. Nie było to łatwe, bo bursztyn jest trudny w obróbce, jeśli chodzi o wydobycie z niego zapachu. Jest trudno rozpuszczalny i ma w sumie mało substancji zapachowych w sobie – tłumaczył Alan Balewski.

Alan Balewski to mieszkaniec Pomorza, perfumiarz i pasjonat perfumowy, założyciel laboratorium, w którym perfumy powstają rzemieślniczymi, tradycyjnymi metodami.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNieznani sprawcy wysadzili bankomat na Redykajnach
Następny artykułInnowacyjne szkolenie dla bibliotekarzy: Sztuczna inteligencja w praktyce