A A+ A++

Liczba wyświetleń: 255

Ciągnik New Holland jest zasilany LNG, co pozwala rolnikom ograniczyć emisje i zaoszczędzić pieniądze na drogim oleju napędowym. Co więcej, paliwo może być produkowane z odchodów krów. Opowiadają o tym twórcy maszyny.

Ciągnik o mocy 270 KM dorównuje osiągami standardowym wersjom z silnikiem Diesla. Innowacyjna maszyna została opracowana przez brytyjską firmę Bennamann, która od ponad 10 lat zajmuje się badaniami i rozwojem w zakresie produkcji biometanu. Produkty uboczne ze stada liczącego zaledwie sto krów można przekształcić w paliwo zwane lotnym metanem, które z kolei można przechowywać w magazynie biometanu w gospodarstwie.

Zamontowany na ciągniku zbiornik kriogeniczny utrzymuje metan w postaci płynnej w temperaturze -162°C, zapewniając ciągnikowi taką samą moc jak silnik wysokoprężny, ale przy znacznych oszczędnościach emisji. Maszyna została przetestowana podczas pilotażu na farmie w Kornwalii, gdzie emisja dwutlenku węgla została zmniejszona z 2500 ton metrycznych do 500 ton metrycznych w ciągu zaledwie jednego roku.

„Zasilany LNG ciągnik T7 jest pierwszym na świecie i stanowi kolejny krok w kierunku dekarbonizacji światowego rolnictwa i urzeczywistnienia gospodarki o obiegu zamkniętym” — powiedział Chris Mann, współzałożyciel firmy Bennamann.

Firma bada również sposoby szerszego wykorzystania tej technologii i ma nadzieję, że pewnego dnia będzie można ją wykorzystać do ładowania pojazdów elektrycznych na obszarach wiejskich.

Cornish and Isles of Scilly Local Business Partnership (LEP) obecnie współfinansuje badanie mające na celu oszacowanie wielkości niezorganizowanych emisji metanu w Kornwalii, gdzie Bennanmann ma swoją siedzibę. Będą badać bieżące emisje z obiektów, takich jak farmy mleczne i oczyszczalnie ścieków. Partnerstwo zbada również przyszłe potencjalne wykorzystanie biometanu jako paliwa w transporcie i rolnictwie.

„Jeśli uda nam się sprawić, by nasze rolnictwo stało się samowystarczalne energetycznie w obliczu rosnących kosztów i niestabilnych cen energii przy jednoczesnym ograniczeniu emisji, możemy wygenerować ogromny wzrost gospodarczy dla społeczności wiejskich, zwiększyć bezpieczeństwo żywnościowe i przejść do zerowej emisji” – powiedział przewodniczący LEP Mark Duddridge. „Te zastosowania nie ograniczają się do rolnictwa czy Kornwalii. Są globalne”.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

3

TAGI: Hodowla zwierząt, Metan, Rolnictwo

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć “Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZimą na Marsa spadają kwadratowe płatki śniegu
Następny artykułTragedia na S3. Zderzenie kampera i pojazdu wojskowego. Nie żyją dwie osoby