“Machiny działań” ruszyły, a wraz z nimi ruszyły projekty studentów animacji kultury i twórczej aktywności na Uniwersytecie Zielonogórskim. Idea jest prosta – chodzi o przeprowadzenie warsztatów animacyjnych. Ale nie tylko dla zabawy czy pobudzenia danej grupy odbiorców. Chodzi przede wszystkim o zdobycie informacji, a następnie praktyczne wykorzystanie ich w działaniach.
Mówi prof. Ewa Bochno z Instytutu Pedagogiki UZ.
Machiny działań to nasza cykliczna konferencja. Studenci przedstawiają własne działanie animacyjne, które przestawiali w różnych instytucjach kultury. Prezentują nam tutaj doświadczenia, z takim nałożeniem perspektywy teoretycznej na działania praktyczne.
A doświadczenia i wnioski bywają różne… Jedne z warsztatów zostały przeprowadzone z grupą młodzieży nowosolskiej. Jakie wnioski po tamtejszych działaniach studenci UZ mogą już dziś wyciągnąć?
Katalog problemów na jakie wskazuje młodzież – relacje społeczne, nadużywanie technologii cyfrowej, zaśmiecanie przestrzeni publicznej.
Mówił Konrad Gramont, student UZ i jeden z prowadzących warsztaty. Dodajmy, że podczas czwartkowej edycji “Machin działań” przedstawionych zostało dziesięć projektów. Warsztaty były poświęcone między innymi takim tematom jak emisja głosu, improwizacja teatralna, joga oraz cyberprzemoc.
Zobacz więcej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS