A A+ A++

Emmanuel Adebayor urodził się w 1984 roku w Lome – stolicy Togo, państwa w zachodniej Afryce. W reprezentacji wystąpił 66 razy i zdobył 29 bramek. W 2006 roku awansował z kadrą na mundial w Niemczech.

Zobacz wideo
Chwile grozy na High League. Spodek wstrzymał oddech. Izak: To był szok

Media: Kylian Mbappe w nowej roli. Wielki zaszczyt. Zastąpi legendę

Karierę klubową rozpoczął we Francji w Metz, skąd trafił do Monaco. W 2006 roku kupił go Arsenal, gdzie w ekipie Arsene’a Wengera rozegrał aż 142 mecze i strzelił 62 gole. Trzy lata później za blisko 30 milionów euro trafił do Manchesteru City, które dopiero zaczynało nową erę.

W styczniu 2011 roku został zwerbowany przez Jose Mourinho na wypożyczenie do Realu Madryt, gdzie stał się cennym jokerem – strzelił osiem goli w pół roku. Grał także w Tottenhamie, Crystal Palace i klubach tureckich. Karierę zakończył w ojczyźnie w drużynie AC Semassi FC.

– Moja kariera jako profesjonalnego sportowca była niesamowitą podróżą. Dziękuję moim kibicom za bycie ze mną na każdym kroku. Czuję się tak wdzięczny za wszystko i podekscytowany tym, co ma nadejść – napisał Adebayor.

I choć miał bogatą karierę i strzelił mnóstwo goli, to w ostatnich miesiącach stracił szacunek u wielu kibiców.

Adebayor – fan Putina

Choć wiele krajów Afryki nie ucierpiało podczas pandemii tak mocno, jak reszta świata, to i tak potrzebna była tam pomoc w walce z koronawirusem. Legendy Czarnego Lądu jak Didier Drogba czy Samuel Eto’o wspierali swoje kraje, ale Togo nie doczekało się pomocy od Adebayora. 

– Zgadza się, nie pomagam. Będę robił, co będę chciał. Możecie porównywać mnie do Eto’o czy do Drogby, ale ja nie jestem żadnym z nich. Ja jestem Emmanuel Adebayor – oświadczył. Ale jego wizerunek dopiero zmieniły wypowiedzi po rosyjskiej agresji.

– Uwielbiam Putina. To prawdziwy lider. Gość z charakterem. Jeżeli powie “nie”, to znaczy nie. Jeśli odpowiedź brzmi “tak”, to tak – argumentował.

Emmanuel Adebayor i Władimir PutinHaniebne słowa Adebayora. Stanął po stronie Rosji. “Kocham Putina”

– Prędzej czy później rosyjski futbol musi wrócić do światowego sportu, do wielkich turniejów, takich jak mistrzostwa świata i Europy. Ponieważ Rosja jest największym krajem na świecie, z imponującą populacją, jest to ważne. I musi wrócić do piłki nożnej – dodał.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzebudowa alei Wojska Polskiego. Jakie jest zaawansowanie prac? (zdjęcia)
Następny artykułDrogie ciepło i prąd w CRS. Możliwa dłuższa przerwa technologiczna