Od maja do września Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu realizował projekt „e-mgok – internetowy ośrodek kultury”, który był odpowiedzią na potrzebę dostępu do kultury podczas pandemicznych obostrzeń. Dziś czas je podsumować.
Na trzy miesiące życie kulturalne w Strumieniu niemalże całkowicie przeniosło się do wirtualnej przestrzeni, gdzie na uczestników oferty czekały warsztaty fotograficzne, etnograficzne, taneczne, plastyczne i muzyczne oraz prezentacje fotografii, malarstwa i recytacja wierszy. W sumie udało się stworzyć ponad 56 wydarzeń on-line. Dla najmłodszych przygotowano spektakl teatralny w ośmiu odcinkach, a dorośli mogli wziąć udział w trzech koncertach, które były transmitowane on-line.
Dzięki działaniom projektowym udało się utrzymać współpracę kulturalną z uczestnikami zajęć stałych, odbiorcami wydarzeń kulturalnych, a także sprawdzonymi współpracownikami, w tym instruktorami i artystami.
– Staraliśmy się, aby prowadzone działania były utrzymane na tak samo wysokim poziomie, do którego przyzwyczailiśmy naszych odbiorców. Wykorzystanie narzędzi on-line pozwoliło nam być blisko ludzi i otworzyć się na możliwości komunikacji wcześniej niedostępne w tradycyjnym realizowaniu szeroko pojętej kultury – powiedziała Agnieszka Korzeniewska, koordynatorka projektu. – W całej tej niezwykle satysfakcjonującej kulturalnej przygodzie, bardzo ważne jest objawienie się wielu nowych talentów, o których wcześniej nie wiedzieliśmy. Dotąd nieznani nam twórcy „wrzucali” w nasze przestrzenie swoje prace. Być może ta droga dodała im odwagi aby zaprezentować światu to, czym się zajmują, a co wcześniej leżało w szufladzie. W ten sposób grono emgokowej rodziny z pewnością się powiększyło – powiedział Bogusław Żydek, dyrektor emgoku.
Na tak bogaty program Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury otrzymał 49 tys. zł. dofinansowania.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS