Maciej Wiśniewski, który na co dzień pełni służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w KM PSP w Olsztynie, został mistrzem świata w triatlonie, który odbywał się w Abu Zabi, w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Olsztyna? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Prześlij go także rodzinie i znajomym.

Impreza rozegrana została w całkowicie nowym miejscu, jakim jest Yas Bay położona na sztucznej wyspie Yas w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podczas World Triathlon Championship Finals rywalizowali zawodnicy i zawodniczki z 45 federacji krajowych.

Wzloty i dołki

Wśród nich mł. asp. Maciej Wiśniewski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. W kategorii wiekowej M20-24 jako pierwszy ukończył zawody, uzyskują łączny czas i tym samym ustanawiając nowy rekord życiowy na dystansie olimpijskim (40 km na rowerze, 1,5 km pływania i 10 km biegu). W kategorii open zajął 7. miejsce i był 2. Polakiem reprezentującym nasz kraj na tych mistrzostwach. – Udało się, jestem MISTRZEM ŚWIATA, bez wielu ludzi to by się nie udało… Jestem im niezmiernie wdzięczny za to wszystko, co zrobili, żeby ten wyjazd doszedł do skutku, oprócz podziękowań tak mogłem się odwdzięczyć. O samym starcie – jak trochę emocje opadną – komentował na gorąco na swoim profilu w mediach społecznościowych.