Publikacja z dnia: 12-07-2021 15:07

1-2 lipca 2021 roku na obiektach sportowych Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie rozegrane zostały XXXVII Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym.

Rywalizacja odbyła się w trzech konkurencjach: pożarniczy tor przeszkód, wspinanie przy użyciu drabiny hakowej oraz pożarnicze ćwiczenie bojowe.

W zawodach udział wzięły reprezentacje z 14 województw. Reprezentacja województwa warmińsko-mazurskiego w tych zawodach w klasyfikacji drużynowej zajęła zaszczytne III miejsce, zdobywając brązowy medal. W skład reprezentacji weszło trzech zawodników z Komendy Powiatowej PSP w Nowym Mieście Lubawskim: Patryk Grzechowiak, Przemysław Kierzenkowski i Paweł Jędrzejewski.

Oprócz zajętego III miejsca w rywalizacji drużynowej, zawodnik z naszej komendy Przemysław Kierzenkowski został mistrzem Polski zajmując I miejsce w klasyfikacji indywidualnej w dwuboju pożarniczym z czasem 31,86 sek. wyprzedzając zawodnika z województwa podlaskiego, który uzyskał czas 32,48 sek. i zawodnika z województwa świętokrzyskiego, który uzyskał czas 32,54 sek.

Pierwsze miejsce w zawodach zajęła reprezentacja z województwa świętokrzyskiego, drugie reprezentacja z województwa mazowieckiego.