A A+ A++

Niektóre ze zniszczonych sprzętów Rosji. Zdjęcia opublikowane przez ukraińskie siły zbrojne

Od 24 lutego do 7 marca zginęło prawie 12 tys. żołnierzy rosyjskich biorących udział w agresji na Ukrainę – podały we wtorek ukraińskie siły lądowe. Wyliczono też materialne straty Moskwy; to m.in. ponad 300 czołgów czy niemal 30 systemów obrony przeciwlotniczej.

Według strony ukraińskiej, Rosja straciła 303 czołgi, 1036 wozów bojowych, 120 systemów artyleryjskich, 56 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych oraz 27 systemów obrony przeciwlotniczej.

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Suma i Ochtyrka zbombardowane przez Rosję. Dzieci wśród ofiar

Wśród rosyjskich strat wymieniono także 48 samolotów, 80 śmigłowców, 474 pojazdy, 3 kutry, 60 cystern i 7 bezzałogowych statków powietrznych.

Dane są aktualizowane; szacunki są utrudnione w związku z wysoką intensywnością działań bojowych – podano w ukraińskim komunikacie.

Walki o Izium. Wysadzono mosty, Rosjanie nie zdobyli miasta

Władze zaatakowanego kraju przekazały też, że siły rosyjskie wysadziły mosty na Dońcu w mieście Izium we wschodniej Ukrainie. Lokalna ludność potrzebuje pilnej pomocy humanitarnej, ale Rosjanom jak dotąd nie udało się zająć miasta – uściśla “Ukrainska Prawda”.

– O północy rosyjskie wojska udały się na lewy brzeg Dońca, są w pobliżu Izium. Mosty zostały wysadzone. Na razie nie mamy więcej informacji, ponieważ komunikacja jest utrudniona – przekazała korespondentka ukraińskiego portalu.

ZOBACZ: Czarnobyl. Zakładnicy Rosjan uwięzieni w dawnej elektrowni. Jedzą raz dziennie

Według sztabu generalnego, wróg poniósł straty w czasie próby zdobycia Izium o północy. Wojska rosyjskie chwilowo się wycofały. Natomiast zastępca mera miasta Wołodymyr Macokin miał porównać Izium do Chatynia – wsi na Białorusi, która stała się jednym z symboli zagłady ludności cywilnej w czasie II wojny światowej.

Macokin przekazał, że miasto zostało “całkowicie zniszczone” w wyniku próby zdobycia przez wojska rosyjskie, dlatego zwraca się z prośbą o utworzenie zielonych korytarzy, aby ludność Izium mogła otrzymać pomoc humanitarną.

wka/PAP, polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułHistoria świętowania Dnia Kobiet
Następny artykułModne kolory na wiosnę 2022: ubrania w tych odcieniach to tegoroczny must have!