A A+ A++

Strategia lokalna. Od pomysłu do realizacji.

Nakładem Polskiej Fundacji Społeczeństwa Przedsiębiorczego ukazała się publikacja pt. „Strategia lokalna. Od pomysłu do realizacji”, która stanowi kompendium wiedzy na temat efektywnego zarządzania rozwojem lokalnym. Jest ona kierowana do przedstawicieli samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych, sołtysów, radnych, liderów społeczności.

Niniejszy przewodnik został opracowany przez ekspertów w dziedzinie zarządzania rozwojem lokalnym i opiera się na bogatym dorobku teoretycznym oraz praktycznym doświadczeniu autorów z realizacji projektów włączających lokalne społeczności w prowadzenie polityki rozwoju. Publikacja porusza kluczowe aspekty tworzenia skutecznych strategii lokalnych, od identyfikacji potrzeb społeczności po wdrażanie konkretnych działań i projektów.

Główne tematy omówione w publikacji to:

  • Udział społeczności lokalnych w procesach decyzyjnych.
  • Metody partycypacyjnego planowania i zarządzania.
  • Zasada pomocniczości w praktyce.
  • Budowanie partnerstw i wzajemne zaufanie między mieszkańcami a władzami lokalnymi.

Przewodnik składa się z dwóch zasadniczych części, pierwsza dedykowana jest sołtysom, radom sołeckim, liderom lokalnych organizacji społecznych i instytucji, społecznikom oraz pracownikom samorządowym, a druga ma wymiar bardziej naukowo-teoretyczny i kierowana jest w szczególności do osób, które naukowo zajmują się zagadnieniami rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność i jego różnymi aspektami.

Wierzymy, że „Strategia lokalna. Od pomysłu do realizacji” stanie się cennym narzędziem wspierającym samorządy w dążeniu do zrównoważonego rozwoju oraz wzmacnianiu lokalnych społeczności – mówi Sławomir Doburzyński, autor publikacji. – Zachęcamy do zapoznania się z treścią przewodnika i wykorzystania przedstawionych w nim rozwiązań w praktyce.

Publikacja dostępna jest bezpłatnie w formacie PDF i może być pobrana pod adresem:

http://ideeprzezwies.pl/Strategia_lokalna_Od_pomyslu_do_realizacji.pdf

Projekt „IDEE przez wieś” finansowany przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Wysokość grantu to 101 402,67 euro.

Maciej Patynowski

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPilnie potrzebna krew z grup A, B, 0 Rh-. Gdzie i kiedy można oddać krew? [SZCZEGÓŁY]
Następny artykułEksperci wskazali najgorszy program w pralce. Wyniki zaskakują