A A+ A++

Udostępnij!

Stowarzyszenie Pozytywni podejmuje się kolejnego projektu, który niesie duże oddziaływanie na mieszkańców. Tym razem projekt dotyczy spraw związanych z ekologią i działaniami na rzecz równowagi klimatycznej. Chodzi o projekt “Mamy rady na odpady”

Jako mocno zaangażowany w walkę z wszechobecnym plastikiem i szukający nowych form działań na rzecz ochrony klimatu bardzo cieszę się że to właśnie samorząd województwa stworzył tak duży mechanizm edukacyjny w zakresie zmniejszenia produkcji odpadów ich segregacji.

Daniel Palimąka, Wicedyrektor gabinetu Marszałka i działacz proeko

W ramach projektu Mamy Rady na Odpady, wymyślonego przez Marszałka Andrzeja Bułę odbywały się już zajęcia warsztatowe dla seniorów w Muzeum Czynu Powstańczego i Muzeum Wsi Opolskiej . Przeprowadzony był także konkurs dla szkół, którego rozstrzygnięcie nastąpi w październiku .

Teraz przyszedł czas na wspólne działania samorządu województwa z organizacjami pozarządowymi.

Kiedy Marszałek rozpisał konkurs na organizację eventów proekologicznych bardzo się ucieszyliśmy i oczywiście złożyliśmy aplikację by móc przyłożyć swoją cegiełkę do działań na rzecz ochrony środowiska – wspomina Jolanta Trytko – wiceprezeska Stowarzyszenia Pozytywni

Wydarzenia w powiecie nyskim organizowane przez Stowarzyszenie Pozytywni zaplanowane były w czterech gminach. Dziś dzieci ze szkoły w Pakosławicach i szkoły w Mańkowicach mogły poznać jak dbać o planetę, środowisko, ale też jak dobrze się odżywiać i nie marnować żywności.

Bardzo nam zależało, aby z tym projektem edukacyjnym dotrzeć też do małych miejscowości. Dlatego też łącznie 130 dzieciaków z Pakosławic i Mańkowic dziś chętnie uczestniczyło w warsztatach, przyswoiło ciekawą wiedzę i dostali upominki , oczywiście w pełni ekologiczne upominki

Piotr Tarapata, Prezes Stowarzyszenia Pozytywni

Te kilka godzin warsztatów to pokazanie drogi jak zmniejszyć ilość plastiku w codziennym życiu, oszczędzać wodę i żywność i segregować odpady tak by mogły być ponownie wykorzystane.

Pewnych negatywnych skutków działalności człowieka względem środowiska już nie cofniemy ale możemy spowodować by ten proces się zatrzymał i temu właśnie służy nasze działanie  – przyznaje z dumą Grzegorz Bierczak – stowarzyszenie Pozytywni.

Kolejne wydarzenia już w przyszłym tygodniu i będą one w placówkach oświatowych w Głuchołazach i Nysie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBiedronka zmniejsza sklepy. Jeden w wersji ultra mini otworzyła w miejscu, które zaskoczy warszawiaków
Następny artykułGermany will borrow nearly $200 billion to cap consumers' energy bills