A A+ A++

Hejt w mediach społecznościowych wobec Igi Świątek

Antyrasistowskie stowarzyszenie „Nigdy Więcej” wydało oświadczenie w sprawie hejtu, który dotyka Igę Świątek w mediach społecznościowych.  Dr Anna Tatar ze stowarzyszenia „Nigdy Więcej” wyraziła swoje oburzenie wobec tych ataków.

Iga Świątek od samego początku wojny na Ukrainie jest aktywnie zaangażowana w wspieranie tego kraju. Polka wielokrotnie wypowiadała się na ten temat w mediach, wyrażając solidarność z Ukrainą i jej mieszkańcami w walce o wolność. Co więcej, Świątek wspiera naszych sąsiadów poprzez symboliczne gesty, takie jak noszenie wstążeczki w narodowych barwach Ukrainy na czapce lub stroju podczas każdego meczu na całym świecie.

Niestety, w ostatnim czasie mediach społecznościowych pojawiło się coraz więcej krytycznych komentarzy skierowanych w stronę Igi Świątek. Ich autorzy nie tylko krytykują jej zaangażowanie w sprawę Ukrainy, ale również zarzucają jej brak podkreślania swojego polskiego pochodzenia oraz ubóstwianie Ukrainy.

W związku z tym, antyrasistowska organizacja „Nigdy Więcej” zaangażowała się w sprawę hejtu w mediach społecznościowych wobec Świątek i wydała oświadczenie. Stowarzyszenie potępiło ataki na tenisistkę, zwracając uwagę na fakt, że gest solidarności Świątek z Ukrainą został skrytykowany przez zwolenników skrajnej prawicy, którzy zamieścili nienawistne komentarze w sieci.

Jednym z przykładów takich komentarzy było wypowiedź Marcina Roli, twórcy skrajnie prawicowego kanału „wRealu24”. W audycji na tym kanale Rola skrytykował Świątek, pytając czy jest ona Polką czy Ukrainką oraz sugerując, że powinna wyjechać do Ukrainy.

Stowarzyszenie od lat działające na rzecz walki z rasizmem i ksenofobią wydało oświadczenie w tej sprawie, potępiając hejt wobec Igi Świątek. Dr Anna Tatar zwróciła uwagę, że skrajna prawica stara się osłabić chęć budowania dobrych relacji z Ukrainą poprzez rozsiewanie teorii spiskowych oraz atakowanie nawet tak znanej i utalentowanej tenisistki.

Warto podkreślić, że Stowarzyszenie „Nigdy Więcej” powstało w 1996 roku i prowadzi działania przeciw rasizmowi i mowie nienawiści w internecie.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułРосія масовано атакувала Херсон та області: є загиблі і десятки постраждалих
Następny artykułZnika punkt pomocy uchodźcom przy ul. Paderewskiego. Po wybuchu wojny przychodziły tam tłumy