Paweł Horożaniecki z Żar, sędzia futbolowych derbów Gorzowa, choć mecz nie był specjalnie brutalny, pokazał aż 15 żółtych kartek i jedną czerwoną. Szkoleniowiec stilonowców musiał na Rekord wprowadzić korekty w składzie, bo po czwartym żółtym kartoniku musieli pauzować: najlepszy nasz strzelec Emil Drozdowicz, Filip Wiśniewski oraz Kuba Kaniewski.

Również trzeba było się dostosować do zupełnie innych warunków pogodowych. Tydzień temu jeszcze było ciepło, a w sobotę w Bielsku-Białej zaczynaliśmy  spotkanie przy temperaturze -2 stopnie Celsjusza. Na szczęście nie padał śnieg, który dzisiaj storpedował pojedynek Warta – Lechia Zielona Góra w Gorzowie.

Nie wiemy, czy to ta niska temperatura, a może świadomość, że to ostatni mecz ligowy w tym roku i już nie warto się oszczędzać. Piłkarze Rekordu i Stilonu stworzyli naprawdę ciekawe widowisko, z dużą liczbą spięć podbramkowych. I tylko szkoda, że gorzowianom jakości wystarczyło na jedną połowę.

Do przerwy prowadziliśmy 1:0! Było to prowadzenie jak najbardziej zasłużone, bo niebiesko-biali byli groźniejsi od czołowej drużyny trzeciej grupy. W 33. minucie jedną z udanych akcji lewą stroną poprowadził Szymon Pająk (wyróżniający się nasz zawodnik). Piłka trafiła na 16. metr, pod nogi Wojtka Kurlapskiego, który popisał się ładnym strzałem.

Łącznie gospodarze oddali w tym meczu 25 strzałów, w tym 11 celnych. My 15 uderzeń, 6 celnych. Niestety stilonowcy nie byli w stanie powstrzymać wręcz huraganowego ataku graczy Rekordu tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie. Bramkarz Kacper Rosa dwoił się i troił, dwa razy ratował nas słupek, a i tak w 52. minucie przegrywaliśmy już 1:2. Ostatecznie polegliśmy wysoko, bo aż 1:4. Niestety również przez kardynalne błędy naszych obrońców.

Można powiedzieć, że mecz z Rekordem to była runda jesienna w wykonaniu Stilonu w pigułce. Dobre wrażenie zostawione na boisku, ale końcowy wynik nieciekawy i żadnej zdobyczy punktowej. Gorzowski beniaminek kończy pierwszą rundę z dorobkiem 19 pkt.

REKORD BIELSKO-BIAŁA – AGENCJA INWESTYCYJNA STILON GORZÓW 4:1 (0:1)

BRAMKI: Pańkowski (49.), Wróbel (52.), Wyroba (70.), Świderski (89.) – Kurlapski (33.)

STILON: Rosa – Trepczyński (81. min Wenerski), Karoń, Przybylski (81. min Fernezy) – Kopeć (81. min Milewski), Maliszewski, Świerczyński, Pająk (68. min Łaźniowski) – Kurlapski (65. min Kaczor), Nowak, Poniedziałek.

WYNIKI Z 17. KOLEJKI:

Rekord Bielsko-Biała – AGENCJA INWESTYCYJNA STILON GORZÓW 4:1, ASTROENERGY WARTA GORZÓW – Lechia Zielona Góra – mecz przełożony, Polonia Nysa – MKS Kluczbork 0:1, Carina Gubin – Odra Wodzisław Śląski 1:0, Pniówek 74 Pawłowice – Miedź II Legnica 3:0, LKS Goczałkowice Zdrój – Polonia Bytom 0:1, Gwarek Tarnowskie Góry – Stal Brzeg 4:0, Górnik II Zabrze – Raków II Częstochowa 0:2, Chrobry II Głogów – Ślęza Wrocław 1:2.

• 1. Raków II Częstochowa 17 41 35:8
  • 2. Polonia Bytom 17 37 37:16
  • 3. Rekord Bielsko-Biała 17 36 42:19
  • 4. Ślęza Wrocław 17 32 42:26
  • 5. Lechia Zielona Góra 16 31 29:20
  • 6. Górnik II Zabrze 17 29 37:30
  • 7. Gwarek Tarnowskie Góry 17 26 26:23
  • 8. Pniówek 74 Pawłowice 17 22 32:31