A A+ A++

Brak gwarancji i niepewność związana z Brexitem sprawiają, że jak pokazują dane coraz więcej Polaków oraz innych obywateli z UE rezygnuje z pracy na Wyspach. Jednak z najnowszych doniesień wynika, że mimo niechęci brytyjskiego rządu i dążenia do zmniejszenia liczby imigrantów na Wyspach, brytyjscy przedsiębiorcy nie chcą zrezygnować z polskich pracowników i proponują coraz lepsze warunki, by skłonić naszych rodaków do pozostania.

r e k l a m a





Zobacz także:

Jak podaje praca.interia.pl, rozpoczynana się walka o polskich pracowników, żyjących na Wyspach, którzy z powodu Brexitu coraz częściej zastanawiają się nad tym, by opuścić Wielką Brytanię. Jak pokazują dane, w sektorach takich jak budownictwo, czy opieka liczba pracowników z krajów UE, w tym głównie z Polski, znacząco maleje od czerwcowego referendum.

Brytyjscy pracodawcy nie chcą jednak dać za wygraną i chcąc ratować swoje przedsiębiorstwa zaczynają kusić Polaków coraz większymi pensjami.

– W niektórych miejscowościach, gdzie pracowali Polacy, Rumuni czy Bułgarzy, po Bożym Narodzeniu pracownicy nie wrócili do Anglii. Tam płace podskoczyły o 20 proc., bo brakuje ludzi do pracy – mówi Michał Dembiński z Polsko-Brytyjskiej Izby Handlowej.

Zapotrzebowanie na Wyspach rośnie szczególnie na nisko wykwalifikowanych pracowników długoterminowych. Jednak zainteresowanie takimi pracownikami zaczyna zwiększać się także w Polsce. Jak podkreśla ekspert, wielu Polaków zdecydowało się wyjechać na Wyspy do pracy, gdy sytuacja w Polsce była niekorzystna, a Zjednoczone Królestwo z otwartymi rękami przyjmowało pracowników. Sytuacja jednak ulega zmianie.

– Trzeba brać pod uwagę, że gdy Wielka Brytania otworzyła rynek pracy lata temu potrzebowała pracowników, a Polska miała rekordowo wysokie bezrobocie – mówi Dembiński, ale zaznacza, że sytuacja uległa zmianie i dodaje – W marcu miałem okazję brać udział w konferencji w Rzeszowie. W czasie jej obrad pojawił się temat zapotrzebowania na wykwalifikowanych pracowników np. w branży lotniczej. Pracodawcy mówią, że widzą już powroty wykwalifikowanych pracowników. Oni ich chętnie przyjmują. Mają odpowiednie doświadczenie – komentuje.

Paulina Lęcznar / POLEMI.co.uk
Fot.: ShaunWilkinson / Shutterstock

Linki sponsorowane



Dołącz do POLEMI na facebooku i BĄDŹ NA BIEŻĄCO!


Warto przeczytać…

Grafika

Grafika

Grafika

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł7 najgłupszych wpadek i błędnych decyzji w historii człowieka II
Następny artykuł12 ciekawostek ze świata fast foodów, o których klienci nie powinni wiedzieć