A A+ A++

Prace pielęgnacyjne zieleni ruszyły pełną parą. Bez względu na to czy są to kwiaty, krzewy, czy drzewa, warto rozważyć naturalne ściółkowanie. Używanie odpowiedniej ściółki sprawia, że roślinność będzie rozwijała się jeszcze lepiej.

Ścięte źdźbła traw używane do ściółkowania rabat, to jeden ze sposobów na utrzymywanie roślin w dobrej kondycji, który stosuje się w naszym mieście.

– Skoszona trawa jest bardzo cennym źródłem składników pokarmowych, głównie azotu. Ponadto ogranicza rozwój chwastów, utrzymuje optymalny poziom nawadniania, wspomaga rozwój mikroflory w glebie, przyczynia się do poprawy struktury gleby. Ściółkowanie przyciąga dżdżownice, które ją spulchniają – wyjaśnia Ewa Rucińska, inspektor ds. gospodarki komunalnej w polkowickim ratuszu. – Zimą, ściółka chroni przed przemarzaniem, a latem przed przegrzewaniem powierzchni podłoża – podkreśla.

Ważny jest również aspekt ekologiczny i ekonomiczny. Skoszona trawa trafia bezpośrednio na najbliższe rabaty i nie ma potrzeby jej przewożenia i składowania. Tylko nadmiar pokosu jest transportowany i składowany jako odpady ulegające biodegradacji. Jedyną wadą ściółkowania pokosem jest wartość estetyczna, gdyż nie prezentuje się tak dekoracyjnie, jak najczęściej stosowana kora ogrodowa.

Wykonywane działania pielęgnacyjne są zgodnie z harmonogramem prac całorocznych i sezonowych z zakresu utrzymania zieleni miejskiej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPremier wskazuje: To perła w koronie polskiej ekonomii
Następny artykułRywal Google – Neva rezygnuje z wyszukiwarki na rzecz rozwoju AI