Wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie prac rewitalizacyjnych na terenie dawnych zakładów włókienniczych Karla Gottlieba Sängera, Karola Weilego i Stanisława Landaua w Łodzi. Wkrótce ruszy adaptacja XIX-wiecznej elektrowni, dziś wchodzącej w skład osiedla mieszkaniowego Art Modern. Zabytkowy budynek pomieści 12 klimatycznych loftów o zróżnicowanym metrażu i układzie.
Mimo kameralnej skali przestrzeni, wybór mieszkań w ramach oferty Moder Loft jest zróżnicowany. Inwestorzy znajdą tu m.in. dwupoziomowe, liczące ponad 100 mkw. penthouse’y umożliwiające zaaranżowanie czterech pokoi, w tym domowego gabinetu do pracy, domowej sauny czy efektownego, aż dwudziestometrowego tarasu. Do oferty trafiły także kompaktowe lofty o powierzchni już od 43 mkw.
– To wyjątkowa propozycja dla statecznego singla, młodej pary lub po prostu każdego, kto własną przestrzeń do życia i pracy pragnie postrzegać w kategoriach sztuki – podkreśla Anna Osińska, Sales and Marketing Manager w OPG Property Professionals, firmie zarządzającej projektem.
Przyszli mieszkańcy zyskają coś więcej, niż stylowe i funkcjonalne mieszkania. Starannie opracowane, ceglane elewacje czy olbrzymie pod względem wielkości, zamknięte półokręgami otwory okienne, które dawniej doświetlały halę maszyn, stanowią żywe detale przenoszące nas do czasów kulturalnego i przemysłowego rozkwitu Łodzi.
– Dawna elektrownia wyróżnia się znaczącą jakością architektoniczną i jest jednym z najpóźniejszych przykładów tego typu obiektów na terenie miasta, zrealizowanych w stylistyce modernistycznej. Powstając w latach 20. ubiegłego wieku, budynek był świadkiem twórczości takich wielkich artystów, jak Katarzyna Kobro czy Władysław Strzemiński – podkreśla Michał Styś, dyrektor zarządzający OPG Property Professionals.
Industrialna surowość, jaka charakteryzuje loftowe wnętrza, bynajmniej nie musi iść w parze z brakiem współczesnych udogodnień. O komfort mieszkańców Modern Loft zadba szereg funkcjonalności spod znaku Smart Home, umożliwiających sterowanie i automatyzację systemów ogrzewania, chłodzenia czy oświetlenia. Dodatkowym atutem będzie dostosowanie przestrzeni do potrzeb osób o ograniczonej zdolności ruchowej.
– Dzięki szeregowi funkcjonalnych rozwiązań, m.in. w postaci pochylni przy wejściu do budynku, przestronnej windy i dojść do poszczególnych mieszkań czy choćby pryszniców bezbrodzikowych, zarówno nasi mieszkańcy, jak i ich goście będą czuć się w pełni komfortowo – podkreśla Anna Osińska.
Aktualnie kończą się prace budowlane przy II etapie osiedla. Tuż obok zabytkowej elektrowni do użytku oddany zostanie nowoczesny, 6-piętrowy budynek mieszczący 72 rozkładowe i wysoce funkcjonalne mieszkania. Jeszcze w tym roku ruszyć ma budowa III etapu, w ramach którego powstanie kolejnych 106 lokali, od kompaktowych kawalerek o powierzchni 25 mkw., przez rozkładowe mieszkania trzy- i czteropokojowe, aż po luksusowe, ponad stumetrowe apartamenty znajdujące się na ostatnim, piątym piętrze. Część mieszkań z oferty III etapu znalazło już nabywców.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS