Młodzi kolarze MKS Polkowice pokazali swoją moc w wyścigach szosowych w ramach Pucharu Polski. Nasi zawodnicy uzyskali wiele znakomitych wyników.

W Darłowie rozegrano VI serię Pucharu Polski w kolarstwie szosowym kobiet. Pierwszego dnia rozegrana została jazda indywidulana na czas ze startem i metą w Dąbkach. Juniorki młodsze miały do pokonania dystans 11 km, a młodziczki 6,2 km. W młodziczkach na 9. miejscu ze stratą 24 sekund do podium uplasowała się Kornelia Szylko (MKS Polkowice). W wyścigu juniorek młodszych Natalia Gacek była 41, a Maja Kapała 51. Drugiego dnia kolarki czekał wyścig szosowy ze startu wspólnego ze startem i metą usytuowaną w Barzowicach. Zawodniczki miały do pokonania wymagające rundy o długości 15 km. Na 5. miejscu finiszowała Kornela Szylko (MKS Polkowice). Juniorki młodsze ścigały się na dystansie 60 km. Na 41. miejscu finiszowała Maja Kapała, a Natalia Gacek była 49. W tym samym czasie w Pucharze Polski MTB XCO w Krynicy-Zdrój rywalizowała Liliana Kozdraś, która w wyścigu młodziczek na dystansie 6,2 km zajęła 10. Miejsce. Niestety nie poszczęściło się Szymonowi Bębnowi, który w składzie reprezentacji Polski startował w Niemczech w wyścigu Puchar Narodów LVM Saarland Trofeo. Na 3 etapie jazdy indywidulanej na czas, Szymon uległ wypadkowi i nabawił się poważnej kontuzji. Z trasy wyścigu został przewieziony do szpitala, gdzie przeprowadzono badania, które na szczęście wykluczyły złamania kości.