A A+ A++

Nanoseen tworzy unikalne rozwiązania do odsalania wody morskiej i słonawej przy użyciu nanomateriałów nowej generacji otrzymywanych na metalowych płytkach z recyklingu.

– Nanomateriały są wykorzystywane do produkcji filtrów NanoseenX Pro, które oczyszczając wodę dają dostęp do pitnej wody. Firma jest w fazie zaawansowanych badań, a projekt jest prowadzony na skalę światową. Po dalszych szczegółowych testach firma planuje rozpocząć masową produkcję pierwszej wersji tego produktu – twierdzi Łukasz Drygalski z Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. – Innym obszarem badań Nanoseen jest stworzenie farby, która będzie oczyszczała powietrze z zanieczyszczeń.

Drygalski dodaje, że we wrześniu firma została dostrzeżona przez prestiżowy branżowy Magazyn Welp jako jeden z 15 start-upów z całego świata z dziedziny inżynierii chemicznej, które staną się kluczowe w 2021 roku.

Nanoseen wybrał Toruń, by rozwijać swój projekt przy współpracy z Wydziałem Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK. – Mikołaj Granuszewski i Bartosz Kruszka, którzy swój start-up założyli w Sopocie, będą prowadzili dalsze badania w laboratorium Katedry Genetyki na UMK – mówi Drygalski.

UMK zapewni firmie dostęp do powierzchni laboratoryjnej, dygestorium, mikroskopów, autoklawu, chłodziarek, szkła laboratoryjnego itp.

Więcej o firmie Nanoseen

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułListopad 2020: pięć książek dla młodszych czytelników
Następny artykułSzkocja: od piątku trzytygodniowy lockdown w części kraju