A A+ A++

Starship poleciał w kosmos we wtorek wieczorem (czasu w Polsce). SpaceX ponownie wystrzeliło największą rakietę świata. Tym razem misja nie była tak spektakularna, jak poprzednia. Pierwszy stopień o nazwie Super Heavy wpadł do oceanu i firma nie podjęła się próby jego odzyskania z użyciem ogromnego ramienia zamocowanego do wieży. Co nie zmienia faktu, że było na co popatrzeć.

Start rakiety Starship oglądał Donald Trump

Starty Starshipa gromadzą w pobliżu Boca Chica wielu fanów SpaceX, którzy oglądają na żywo spektakularne loty. Nie inaczej było w trakcie wtorkowej misji. Tym razem wśród widzów pojawił się także prezydent elekt Donald Trump.

Elon Musk przed startem Starshipa oprowadził Donalda Trumpa po centrum kontroli lotów w Starbase. Później prezydent elekt Stanów Zjednoczonych miał okazję podziwiać wystrzelenie ogromnej rakiety z miejsca na świeżym powietrzu.

Jadę do wielkiego stanu Teksas, aby obejrzeć start największego obiektu, jaki kiedykolwiek został wyniesiony, nie tylko w kosmos, ale po prostu oderwał się od ziemi. Powodzenia Elon Musk i Wielkim Patriotom zaangażowanym w ten niesamowity projekt!

napisał Donald Trump w platformie X

Elon Musk ujawnia najbliższe plany SpaceX

SpaceX tym razem nie przechwyciło boostera z użyciem ramienia na wieży, ale kolejna taka próba nadarzy się przy okazji kolejnej misji. Elon Musk dodał, że już podczas 8. lotu orbitalnego jego firma może spróbować wylądować po raz pierwszy drugim stopniem rakiety Starship, który nazywany jest po prostu statkiem.

Do tej pory nie udało się tego zrobić i drugie stopnie Starshipa wpadały do oceanu. Choć mogliśmy już zobaczyć, jak zwalniają przed uderzeniem w taflę wody. Kolejnym krokiem będzie wylądowanie w ramiach wieży, jak to stało się poprzednio w przypadku Super Heavy.

Kolejne loty Starshipa planowane są na przyszły rok. Dużo też mówi się o tankowaniu statku na orbicie. Taka próba również ma zostać przeprowadzona wcześnie w 2025 r. i będzie to bardzo trudne zadanie. To jednak otworzy firmie SpaceX możliwość wysyłania rakiety w odleglejsze miejsca – na Księżyc i Marsa.

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 88 tys. obserwujących nasz fanpage – polub Geekweek na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

Odbudowa katedry Notre-Dame w Paryżu ukończona. Ponowne otwarcie 8 grudniaAFP

INTERIA.PL

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?

Dołącz do nas … czytaj dalej
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNick Kyrgios RZUCA rakietę, ale mimo to zaserwował asa
Następny artykułBeata Szydło najlepszą kandydatką na prezydenta? Zmiotła konkurencję