A A+ A++

Tradycyjnie realizacja części samorządowych inwestycji planowanych na dany rok zostanie wydłużona. W przypadku powiatu otwockiego wśród tzw. wydatków niewygasających, czyli inwestycji, których nie uda się zakończyć wraz z końcem roku kalendarzowego, jest wykonanie dokumentacji kilku dróg oraz remont parkingu przed LO im. Gałczyńskiego

SYLWIA WYSOCKA

Zgodnie z przepisami ustawowymi samorząd może na koniec roku ustalić wykaz wydatków, które nie wygasają z upływem roku budżetowego, i ustalić ich plan finansowy wraz z określeniem ostatecznego terminu ich dokonania do 30 czerwca następnego roku.

W przypadku powiatu otwockiego takie przesunięcie będzie dotyczyć sześciu planowanych w 2020 roku inwestycji, a konkretnie ich dokumentacji. Decyzją rady powiatu większość dokumentacji zostanie wykonana w maksymalnym przewidzianym terminie, czyli właśnie do 30 czerwca 2021 roku. Jedynie rewitalizacja parkingu przed budynkiem Liceum Ogólnokształcącego im. K.I. Gałczyńskiego ma zakończyć się do końca marca.

W przypadku parkingu przed „Gałczynem”, który powiat przy współpracy z władzami Otwocka chce wyremontować tak, by stylem nawiązywał do zrewitalizowanego pobliskiego parku miejskiego, przesunięcie wynika z przedłużającego się terminu wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji celu publicznego oraz wydania pozwolenia wodnoprawnego, które są niezbędne do dokończenia przez wykonawcę dokumentacji projektowej. Niezależne od wykonawcy problemy sprawiają, że nie można złożyć pełnego wniosku o pozwolenie na budowę. – Mieliśmy dokumentację wykonania parkingu, która była uzgodniona z konserwatorem zabytków. Niestety okazało się, że w projekcie nie uwzględniono odprowadzenia wody z parkingu – wyjaśnia starosta Krzysztof Szczegielniak. – Musieliśmy wprowadzić zmianę do projektu i uzyskać ponowną zgodę od konserwatora. To wydłużyło procedurę. Jesteśmy na etapie ukończenia tej dokumentacji. Termin jej wykonania został określony na koniec marca, ale być może uda się ją opracować już w styczniu – zaznacza starosta.

Przesunięcie wykonania pozostałych planowanych inwestycji jest podyktowane albo sytuacją epidemiczną w kraju i przedłużającymi się procedurami uzyskania wymaganych opinii, uzgodnień i decyzji, albo zmianami zakresów projektowych powodujących konieczność powtórzenia części procedur. – Pełnomocnicy inwestora (jednostki projektowe), biorąc udział w postępowaniach o udzielenie zamówienia i zawierając umowy, są zobowiązani również do uzyskania decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej, co wyklucza zrealizowanie zawartych umów w określonych terminach i zapłatę całego należnego wynagrodzenia przed końcem 2020 roku – wyjaśnia skarbnik powiatu Wiesław Miłkowski.

Przesunięte do 30 czerwca terminy wykonania dokumentacji dotyczą: rozbudowy drogi powiatowej w miejscowościach Stara Wieś, Dąbrówka i Celestynów; przebudowy ulic Staszica/Kołłątaja wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Świderską w Otwocku; dokumentacji projektowej ZRID na przebudowę skrzyżowania ul. Batorego z ul. Karczewską/ul. Matejki – ETAP 1 (usunięcie kolizji z mediami, wykup działek i inne) w Otwocku; wykonania projektu ZRID ciągu pieszo-rowerowego przy drodze powiatowej w miejscowości Żanęcin oraz wzdłuż ul. Majowej w miejscowości Dziechciniec (od drogi krajowej S17 do posesji sali weselnej „Raj”), a także wykonania projektu ZRID ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Mazowieckiej w Malcanowie i ul. Armii Krajowej w Lipowie (od ul. Kotliny w Malcanowie do ul. Wypoczynkowej w Lipowie).

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDzienny raport zakażeń – 4.01.2021
Następny artykułKolejny spadek liczby zakażeń i zgonów. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia