Innego scenariusza, niż zwycięstwo przed własną publicznością się nie spodziewali. Po wyjazdowej porażce 1:3 z Czarnymi Połaniec, siatkarze III-ligowego Cerrad SMS Starachowice w pierwszym w nowym roku meczu rozprawili się z kolejnym, ligowym rywalem. W miniony czwartek (9 stycznia) w starciu 9. kolejki, gospodarze ograli Orlicza Suchedniów.

• Małymi krokami zbliżamy się do inauguracji rundy rewanżowej. Po rozegraniu ośmiu spotkań ligowych, mamy na koncie 3 zwycięstwa, 10 punktów i 16 wygranych setów. Daje nam to 7. miejsce w ligowej tabeli – zapowiadali przed pierwszym gwizdkiem arbitra zawodnicy starachowickiego teamu. Podopieczni trenera Piotra Januchty, podobnie jak na początku pierwszej odsłony rozgrywek, okazali się lepsi od zespołu z Suchedniowa. W połowie października, starachowiczanie wygrali 3:1. W drugi czwartek stycznia nie dali się zaskoczyć nawet w jednym secie.

Inauguracyjna partia zakończyła się wygraną miejscowych 25:19. W drugim secie, Cerrad również był górą, triumfując 25:15. Najwięcej emocji dostarczyła trzecia odsłona meczu, którą gospodarze także zapisali na swoje konto (25:20).

• Doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że będziemy faworytem starcia. Orlicz to drużyna, która aktualnie zamyka tabelę III ligi. Mieliśmy nadzieję, na sprawienie miłej i pozytywnej niespodzianki dla naszych fanów – podkreślają siatkarze z miasta nad Kamienną. Po 9. rozegranych pojedynkach, starachowicki team na koncie ma 13 punktów. Z dorobkiem czterech wygranych i bilansem setów 19:18, plasuje się na 6. lokacie. Na fotelu lidera pozostali gracze KU AZS UJK Kielce.

III liga siatkówki mężczyzn
9. kolejka (9 stycznia)
CERRAD SMS STARACHOWICE – MKS ORLICZ SUCHEDNIÓW 3:0 (25:19, 25:15, 25:20)
MVP meczu: Artur Dudek
W POZOSTAŁYCH SPOTKANIACH: Lerko Galeria Ciepła Kielce – KU AZS UJK Kielce 2:3 (19:25, 25:13, 15:25, 25:16, 12:15).