A A+ A++

Stanowią 40 proc. turystów. Co ściąga ich do Polski?

Arabowie coraz liczniej odwiedzają Polskę

Źródło zdjęć: © Adobe Stock

TAD

21.08.2024 09:59, aktual.: 21.08.2024 10:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podhale ściąga turystów z całego świata. Ponad połowa z nich to Arabowie. Profesor Zbigniew Nęcki, psycholog społeczny wyjaśnia, dlaczego wybierają ten region i co przyciąga ich do Polski.

Od kilku lat można zauważyć, że w Polsce pojawia się coraz więcej turystów pochodzących z Półwyspu Arabskiego. Najwięcej jest ich w Małopolsce, zwłaszcza na Podhalu. Według danych przytoczonych przez Onet, w tegoroczne wakacje stanowią aż 40 proc. wszystkich zwiedzających.

Co przyciąga Arabów do Polski?

Zwiedzając Kraków czy Zakopane, nie sposób nie zauważyć, że znaczną część turystów stanowią Arabowie. Malownicze Tatry przyciągają mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kuwejtu, Arabii Saudyjskiej, Kataru czy innych krajów znajdujących się na Półwyspie Arabskim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czytaj też: Zakopane ma problem z Arabami? Oto co zostawiają po sobie w hotelach

Jak donosi Onet, arabscy turyści cenią sobie tutejszy klimat, pogodę, widoki i stosunkowo niskie ceny. Jest jednak jeszcze jedna rzecz, która przyciąga ich do naszego kraju. Zdaniem Zbigniewa Nęckiego, psychologa społecznego, Arabowie przyjeżdżają do Polski, bo Polacy są tolerancyjni.

– Skoro oni przyjeżdżają tutaj w tak ogromnej liczbie, to w ich ojczyznach ludzie opowiadają sobie nie tylko o tym, jak piękny jest nasz kraj, ale też o tym, jak otwarci ludzie tu mieszkają. To pewne. Polacy w oczach arabskich turystów zdali piękny test na tolerancję. Bo niby dlaczego ludzie z tamtych terenów nie jeżdżą na wakacje w Alpy czy Pireneje? Tam przecież też jest pięknie i pada deszcz. Stać zapewne też by ich na to było – mówił w rozmowie z Onetem.

Tatry zamiast Pirenejów

Polska jest jednym z niewielu europejskich krajów, w którym nie ma aktów terroryzmu. Z tego powodu jesteśmy bardziej otwarci i tolerancyjni.

– U nas nie kierujemy się stereotypami, tylko każdego chcemy ugościć godnie i przyjaźnie. Taką mamy kulturę i naprawdę musimy się tutaj narodowo z tego cieszyć. Wychodzi na to, że my sami o sobie mamy gorsze zdanie, niż wygląda to w rzeczywistości — wyjaśnia prof. Zbigniew Nęcki.

Słowa specjalisty potwierdza asp. sztab. Roman Wieczorek.

– Ja naprawdę nie pamiętam, byśmy przez ten cały czas choć raz mieli do czynienia z jakimś przestępstwem z nienawiści, czy problemem na tle rasistowskim. Mieszkańcy Podhala pod tym względem są naprawdę cudowni – mówił w rozmowie z Onetem.

Źródło: Onet

Czytaj także: Przyjeżdżają do Polski z żonami. Kelner mówi, co się dzieje przy stole

Ruszył plebiscyt #Wszechmocne. W formularzu poniżej zgłoś swoją kandydatkę w kategorii #Wszechmocne wśród kobiet.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNagły zwrot ws. odnalezionej Izabeli P. Nowe informacje
Następny artykułBędzie można usłyszeć na żywo utwory z serialu '1670'. Strażacki Festyn z Książką w Rumi