A A+ A++

Stanisław Jan Jasiński urodził się 17 października 1953 w Radomsku. W 1980 roku ukończył studia w Szkole Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie na kierunku ekonomia. Po ukończeniu studiów pracował w bankowości spółdzielczej. Od 1985 roku pełnił funkcję naczelnika gminy a następnie wójta gminy Kodrąb. W 2006 roku został wybrany na kolejną kadencję. Nie kandydował w 2010.

Stanisław Jasiński (z kwiatami w ręku) podczas odsłonięcia pomnika Stanisława Sojczyńskiego ps. Warszyc w Rzejowicach w 2010 roku

W 1989 roku wystartował w wyborach do sejmu RP z listy Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego. W pierwszej turze wyborów uzyskał 11 530 głosów, co stanowiło 12,80% wszystkich oddanych głosów. W drugiej turze uzyskał 20 236 głosów (50,50%), wygrywając ze Stanisławem Banaszkiem i tym samym dostał się do sejmu. Należał do klubu poselskiego Polskiego Stronnictwa Ludowego. W trakcie kadencji pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji Samorządu Terytorialnego, Gospodarki Przestrzennej i Komunalnej, ponadto zasiadał w Komisji Konstytucyjnej, Komisji Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, Komisji Samorządu Terytorialnego oraz w dwóch komisjach nadzwyczajnych. Kadencję kończył w KP Polskie Stronnictwo Ludowe (Mikołajczykowskie). W trakcie kadencji nie złożył żadnych zapytań ani interpelacji poselskich.

W przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007 roku bez powodzenia kandydował do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości. Jako kandydat musiał złożyć tzw. oświadczenie lustracyjne. W następnych latach okazało się, że Jasiński złożył fałszywe oświadczenie, zatajając współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa. W 2011 roku sąd okręgowy w Łodzi wydał prawomocny wyrok, uznając go za kłamcę lustracyjnego. Odbiło się to szerokim echem w naszym powiecie.

45 razy oglądano od początku 8 razy oglądano dzisiaj

Zobacz podobne artykuły:

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na [email protected] – wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na [email protected] – na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze 🙂

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCiekawostki dotyczące Świętokrzyskiego Parku Narodowego w nowej publikacji
Następny artykułRok więzienia za ucieczkę ze szpitala zakaźnego