A A+ A++

Stan Waszyngton potrzebuje elektrowni jądrowej Columbia do transformacji na czystą energię

07.10.2020r. 12:27


Według badania opublikowanego przez Energy Northwest na północnym zachodzie Stanów Zjednoczonych potrzeba będzie coraz więcej różnych źródeł energii elektrycznej, aby zachować niezawodność energetyczną, bezpieczeństwo dostaw i osiągnąć system bezemisyjny do 2045 r.


Energy Northwest, która jest właścicielem i operatorem elektrowni Columbia, zleciła przeprowadzenie analizy w ramach kompleksowych, wieloletnich wysiłków mających na celu ocenę wszystkich opcji bezemisyjnych, które mogą utrzymać niezawodność systemu, zapewniając jednocześnie mieszkańcom stanu Waszyngton wystarczającą moc przez następne dwadzieścia lat i dłużej.

Raport zatytułowany Pacific Northwest Zero-Emitting Resources Study został przygotowany przez Energy + Environmental Economics (E3), grupę konsultingową z siedzibą w San Francisco, która obliczyła zapotrzebowanie na energię na północnym zachodzie w ciągu następnych kilku dziesięcioleci i przeanalizowała zestaw czystych, niezawodnych i niedrogich zasobów energetycznych dostępnych, aby sprostać temu żądaniu.

Wyniki badania pokazują, że kluczem do sukcesu w redukcji emisji dwutlenku węgla i osiągnięciu transformacji do czystej energii w stanie Waszyngton jest odnowienie licencji na jednoblokową elektrownię jądrową Columbia i wdrażanie innowacyjnych SMR.

Maria Korsnick, prezes i dyrektor generalna Instytutu Energii Jądrowej z siedzibą w Waszyngtonie, powiedziała, że wyniki analizy opierają się na konsensusie, że energia jądrowa, a nawet jej większy udział, będzie potrzebna do osiągnięcia celów klimatycznych, ponieważ zapewnia niezawodną energię elektryczną bez emisji dwutlenku węgla, 24/7.

Według US Energy Information Administration elektrownia jądrowa Columbia jest trzecim co do wielkości dostawcą energii elektrycznej w stanie Waszyngton. Energia jądrowa dostarczyła około 8% produkcji netto w 2018 r. i była trzecim co do wielkości źródłem energii elektrycznej w stanie, po elektrowniach wodnych i opalanych gazem ziemnym.

W EJ Columbia działa reaktor z wodą wrzącą (BWR) o mocy 1131 MWe. Komercyjną działalność rozpoczął w grudniu 1984 roku.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW PE większość chce podniesienia celu redukcji emisji gazów do 60 proc.
Następny artykuł​Sen o COVID-19. Pandemia motywem przewodnim koszmarów 2020