A A+ A++

Liczba wyświetleń: 262

Francja, Holandia czy Austria jedno po drugim zamykają granice, nie powstrzymuje to jednak Polaków przed podróżowaniem po Europie za pracą – pomimo konieczności odbycia bezpłatnej kwarantanny w kraju docelowym. Motywacją są oczywiście wyższe płace.

Jak informuje portal Pulshr.pl, zakłady produkcyjne i magazyny w Niemczech, Francji czy Holandii nie istnieją bez pracowników tymczasowych z zagranicy. Polacy, mimo iż w większości przypadków będą musieli przebywać na kwarantannie 14 dni bez pobierania wynagrodzenia, decydują się na emigrację.

Agencje pracy dokładają wszelkich starań, aby zapewnić ciągłość wyjazdów. Elastycznie podchodzą do kolejnych obostrzeń i proponują rozwiązania, które zapewniają bezpieczeństwo i legalność wyjazdów. Między innymi: zdalne rekrutacje, organizowanie masowych testów na koronawirusa, ozonowanie busów przewożących osoby do pracy. Większość z nich decyduje się także na wyposażenie pracowników w środki dezynfekujące, maseczki oraz rękawiczki.

Podczas pierwszej fali zakażeń część pracowników podjęła decyzję aby zostać na miejscu, a część wróciła do kraju. Nie dało się jednak przewidzieć, jak długo pozostaną bez pracy. Teraz, widząc pogłębiające się problemy polskiej gospodarki i nie mając perspektyw na pracę w naszym kraju – chcą znów wyjeżdżać.

Gdy porównamy wskaźniki rok do roku, okazuje się, że wzrost liczby chętnych do pracy za granicą jest dwucyfrowy. Z badań przeprowadzonych w lipcu, czyli już po tym, jak część firm zmuszona była ograniczyć swoje zasoby kadrowe, wynika, że niemal co dziesiąty dorosły Polak planuje wyjechać do pracy za granicę w perspektywie roku (najwięcej jest takich osób w przedziale wiekowym od 25 do 34 lat). Najczęstszym miejscem docelowym są właśnie Niemcy, które pozostają atrakcyjnym kierunkiem pod względem zarobkowym mimo faktu, że kryzys związany z rynkiem pracy dotknie w dużej mierze kraje Europy Zachodniej.

Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!

Loading…

TAGI: Emigracja

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć “Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBezpłatne szczepienie przeciwko pneumokom dla seniorów 65+ z grup ryzyka
Następny artykuł2.0 TDI CR opinie: warto wybrać ten silnik?