Podświetlenie Stadionu Śląskiego zostało czasowo wyłączone w ramach ogólnoświatowej akcji „Godzina dla Ziemi”.
27 marca br. o godzinie 20.30 w milionach mieszkań, domów i obiektów publicznych na całym świecie na 60 minut zgaśnie światło. Akcja „Godzina dla Ziemi” miała wymiar symboliczny i ma zwrócić uwagę na temat ochrony środowiska naturalnego. Tegoroczna edycja w Polsce odbędzie się pod hasłem #GodzinaDlaBałtyku.
Organizatorem inicjatywy jest WWF, czyli międzynarodowa organizacja ekologiczna działająca na rzecz ochrony naszej planety, której celem jest powstrzymanie dalszej degradacji środowiska i stworzenie takich warunków, by ludzie mogli żyć w zgodzie z naturą. „Godzina dla Ziemi” jest jedną z najbardziej znanych akcji prowadzonych przez WWF już od 2007 r. W ten symboliczny sposób organizacja chce skupić uwagę społeczeństwa na konsekwencjach wynikających ze zmian klimatycznych, które tak szybko postępują.
W swojej sportowo-biznesowej działalności Stadion Śląski nie zapomina o aspektach środowiskowych. Obiekt znajduje się w szczególnym położeniu, gdyż leży na terenie Parku Śląskiego, będącego jednym z największych miejskich parków w Europie. Stadion może pochwalić się kilkoma prośrodowiskowymi inicjatywami, które powstały w trosce o otoczenie tj. zapewnienie bezpłatnej komunikacji publicznej w drodze na wydarzenia organizowane na Śląskim, instalacja ogólnodostępnej stacji ładowania samochodów elektrycznych czy udostępnienie miejsc parkingowych dla rowerów. Kluczowe dziś jest również racjonalne gospodarowanie zasobami wodnymi. Stąd też Stadion Śląski dysponuje zbiornikiem retencyjnym o pojemności ponad 720 m3, a gromadząca się w nim deszczówka wykorzystywana jest m.in. do nawadniania murawy.
– Stajemy się coraz bardziej świadomym ekologicznie społeczeństwem. Wiedza na temat zagrożeń i skutków nadchodzących zmian jest ważna, ale o wiele ważniejsze jest podejmowanie konkretnych działań, które mogłyby temu zapobiec. Szereg tego rodzaju przedsięwzięć konsekwentnie realizujemy i wciąż staramy się wdrażać kolejne rozwiązania. Ochrona środowiska jest jednym z celów zrównoważonego rozwoju naszej spółki – mówi Bartłomiej Kowalski, Dyrektor Generalny Stadionu Śląskiego.
Przyjętymi przez Stadion Śląski na przyszłość celami rozwojowymi w ramach działań na rzecz klimatu jest m.in. stopniowa eliminacja plastiku w kioskach gastronomicznych oraz wprowadzenie w ich miejsce przedmiotów wielokrotnego użytku, wymiana oświetlenia obiektu na energooszczędne oraz montaż paneli fotowoltaicznych.
Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
Related
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS