A A+ A++

Maciej Miłosz, Dziennik Gazeta Prawna, „Umowa na obronę polskiego nieba”: Wartość podpisanego na MSPO programu to ok 60 mld zł. Dostawy maja trwać co najmniej do lat 30. „Dzięki temu programowi Wojsko Polskie ma mieć znacznie większe zdolności do zestrzelenia samolotów i śmigłowców przeciwnika. Wczoraj przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej i Polskiej Grupy Zbrojeniowej podpisali umowę ramową na program <<Narew>>, która ma zapewnić obronę polskiego nieba w krótkim zasięgu. […] Same pociski docelowo w dużej mierze mają być produkowane w Polsce. Teraz przyjdzie czas na zawieranie umów wykonawczych z poszczególnymi dostawcami, a podpisanie finalnej umowy w optymistycznym wariancie nastąpi w przyszłym roku.”


Zbigniew Lentowicz, Rzeczpospolita, „Armia wchodzi do <<Narwi>>”: Na tegorocznym MSPO zawitało ponad 400 międzynarodowych wystawców z 27 krajów. Całe targi zajęły sześć hal wypełnionych ekspozycją czołówki firm zbrojeniowych z całego świata, najnowsza broń i sprzęt wojskowy. „Długo oczekiwane decyzje w sprawie tarczy powietrznej krótkiego zasięgu za kilkadziesiąt miliardów złotych zdominowały targi zbrojeniowe w Kielcach.[…] W tym roku na targi po pandemicznej przerwie wróciła czołówka największych Znawcy nie mieli jednak wątpliwości, że to tarcza powietrzna <<Narew>>, najdroższa inwestycja Sił Zbrojnych RP, ogniskuje uwagę targowych gości. – Pilnie potrzebujemy odpornego na ataki rakietowego parasola, który będzie mógł obronić m.in. strategiczne baterie Patriot”


Mariusz Andrzej Urbanke, Gazeta Polska Codziennie, „Abrams już w Kielcach”: Honorowy patronat nad targami objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. „Imponująco zapowiada się tegoroczny XXIX Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO) na Targach Kielce, który rozpoczął się we wtorek. Swój udział w wydarzeniu zapowiedziało blisko 300 firm z kraju i ze świata, łącznie zajmując prawie 20 tyś. mkw. […] Poza Polską Grupą Zbrojeniową, będącą od lat partnerem strategicznym MSPO, wśród wystawców pojawią się firmy z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Norwegii, Włoch czy Ukrainy. Podczas tegorocznego Salonu Przemysłu Obronnego swoją ofertę przedstawią także amerykańskie firmy zbrojeniowe. Firma Lockheed Martin zaprezentuje m.in. model myśliwca bojowego F-35 Lightning II w skali 1:1. […] Według specjalistów F-35A to samoloty wyróżniające się interoperacyjnością, współpracujące także np. z systemem Patriot, który zakupiliśmy dla polskich sił powietrznych w 2018 r., czy z samolotami F-16, które posiadamy już od kilku lat.”


Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTradycja i kultura. W Siedlcu odbyły się III Jesienne Impresje Folklorystyczne w Artystycznej Dolinie DUŻO ZDJĘĆ
Następny artykułOjciec prezydenta ma plan, jak ograć Brukselę w sprawie “uchwały anty-LGBT”