A A+ A++

Jarosław Wieszołek został nowym prezesem Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Zastąpił Janusza Smoliłę. Obejmie stanowisko 2 kwietnia.

Rada nadzorcza SRK wybrała wiceprezesa ds. zasobów mieszkaniowych i odwadniania kopalń. Został nim Mariusz Jończyk. Bez rozstrzygnięcia zakończyły się postępowania na stanowiska wiceprezesów: ds. innowacji technologicznych i zamówień, ekonomiki i finansów oraz likwidacji kopalń i gospodarki majątkiem. W związku z tym rada podjęła uchwałę o rozpoczeciu kolejnych postępowań kwalifikacyjnych.

O stanowiska w zarządzie SRK ubiegało się 28 osób. Z tego grona członkom rady nadzorczej udało się wyłonić tylko dwóch członków zarządu. Ogłosiła kolejny nabór.

Do zmian w zarządzie SRK doszło 5 marca. Odwołani zostali prezes Janusz Smoliło oraz wiceprezesi Marek Pieszczek, Piotr Bojarski i Adam Smoliński. Każdy z nich przyjeżdżał do Trzebini w sprawie zapadlisk.

Nowy prezes SRK Jarosław Wieszołek ma 52 lata. Jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Ekonomicznej w Katowicach i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Od początku kariery zawodowej związany z jednostkami samorządu terytorialnego. Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w restrukturyzacjach majątkowych i organizacyjnych oraz w nadzorze spółek publicznych i prywatnych, które wykorzystuje również w pracy dydaktycznej.

Przez ostatnie lata był związany z sektorem ochrony zdrowia. W latach 2017-2021 pełnił funkcję prezesa zarządu Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego w Rabce-Zdroju. Od 2019 roku jest przewodniczącym rady nadzorczej Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju, a od lipca 2021 roku prezesem zarządu Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój.

Wcześniej szefował m.in. Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz był naczelnikiem Wydziału Zarządzania Nieruchomościami w Urzędzie Miejskim w Zabrzu. Był także pracownikiem w Zespole Nadzoru i Zarządzania Aktywami Pozaprodukcyjnymi Biura Zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego.

Wiesz, że:

  • Do zadań Spółki Restrukturyzacji Kopalń należy prowadzenie likwidacji kopalń oraz zabezpieczenie sąsiednich zakładów górniczych przed zagrożeniem wodnym, gazowym i pożarowym, a ponadto zagospodarowanie majątku oraz sprzedaż nieruchomości po likwidowanych zakładach górniczych, usuwanie szkód górniczych i rekultywacja terenów pogórniczych oraz wspieranie tworzenia nowych miejsc pracy, w szczególności dla pracowników likwidowanych kopalń.
  • Misją spółki jest efektywne zagospodarowanie, rekultywacja i rewitalizacja przejmowanych terenów pogórniczych oraz dbałość o środowisko naturalne.
  • SRK działa od 2000 r. Obecnie w jej skład wchodzą m.in. dwa likwidowane zakłady górnicze (Pokój I – Pokój II oraz Jas-Mos – Jastrzębie III), Kopalnie Węgla Kamiennego w Całkowitej Likwidacji oraz Centralny Zakład Odwadniania Kopalń, którego strukturę tworzy 18 pompowni, utworzonych na bazie majątku zlikwidowanych kopalń.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAkademia wiary 21.03.2024
Następny artykułOchrona danych osobowych w przedszkolach i żłobkach