Polki ze srebrem na XXXII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w sztafecie 4×400 metrów. “Biało-Czerwone” w biegu finałowych w Japonii ustanowiły czasowy rekord Polski.

To dziewiąty medal lekkoatletyczny polskiej kadry olimpijskiej w Tokio i 14. krążek na Igrzyskach w Japonii w ogóle. Kobieca sztafeta 4×400 metrów medal olimpijski wywalczyła pierwszy raz w historii startów.

Ustanowiony rekord Polski

Polska sztafeta kobiet startowała w składzie: Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic. Czas biegu to 3.20,53. Wynik ten ustanowił więc rekord Polski. Zmagania wygrały Amerykanki z rezultatem 3.16,85. Brązowy medal dla Jamajki (3.21,24).

Srebrny medal dostanie także Anna Kiełbasińska, która wystąpiła w biegu eliminacyjnym.

Nasze panie wcześniej wraz z panami wywalczyły w Tokio złoto w sztafecie mieszanej na dystansie 4×400 metrów.