Karolina Żurawska, zawodniczka Toruńskiej Akademii Floretu, liderka rankingu Polskiego Związku Szermierczego, w zakończonych Mistrzostwach Polski Juniorów wywalczyła srebrny medal.

To czwarty medal w tej kategorii wiekowej zdobyty przez podopieczną trenera Krzysztofa Żurawskiego w ostatnich latach. Po zdobyciu złota w 2020 roku przez kolejne trzy lata stawała na drugim miejscu podium.

Po wygraniu wszystkich walk w eliminacji grupowej Karolina przystąpiła do turnieju głównego rozstawiona z numerem pierwszym. W pierwszej rundzie pokonała 15:0 Julię Wiśniewską z AZS Warszawa. W drugiej i trzeciej rundzie emocje sięgnęły zenitu. Najpierw Karolina pokonała 15:14 Sarę Mikulak z AZS Warszawa by chwilę później wygrać 15:14 z Hanną Wojtas reprezentantką Gdańskiej Szkoły Szermierki. Walka półfinałowa przebiegła już nieco spokojniej i zakończyła się wygranąz  Malwiną Kołodziejczyk reprezentantką UKS De La Salle Gdańsk 15:8. W walce finałowej Karolinazmierzyła się z Amelią Olszewską reprezentantką AZS AWFIS Gdański przegrała 15:9.

Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów we florecie kobiet i mężczyzn zostały rozegrane w 10-12 lutego 2023 r. w Trzebnicy. W zawodach wystartowało 56 zawodniczek i 79 zawodników, a wśród nich 9 osobowa reprezentacja Toruńskiej Akademii Floretu.

A już za dwa tygodnie Karolina Żurawska i Karol Kwiatkowski, zawodnicy Toruńskiej Akademii Floretu, wystartują w Tallinie podczas Mistrzostw Europy Juniorów i Kadetów.

Informacja i zdjęcie: Toruńska Akademia Floretu