A A+ A++

Zdjęcie ilustracyjne.

56-latek został zatrzymany za handel podrabianymi produktami z zastrzeżonym znakiem towarowym.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją w przeprowadzili udaną akcję, zatrzymując 56-letniego mieszkańca miasta podejrzewanego o nielegalny obrót produktami oznaczonymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Mężczyzna został schwytany „na gorącym uczynku” podczas transakcji sprzedaży nielegalnych interfejsów diagnostycznych.

Śledztwo rozpoczęło się od informacji uzyskanej przez pabianicką policję, wskazującej na to, że mieszkaniec Pabianic sprzedaje produkty naruszające prawa znanych producentów. Policjanci potwierdzili, że mężczyzna oferował interfejsy diagnostyczne do samochodów za pośrednictwem popularnego portalu ogłoszeniowego. Produkty te umożliwiały nielegalne korzystanie z oprogramowania do diagnostyki pojazdowej.

Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli dwa testery, laptopy oraz kopie oprogramowania, które nie posiadały oryginalnych licencji. Biegły w dziedzinie sprzętu diagnostycznego potwierdził, że produkty są jedynie tańszymi imitacjami oryginałów, niezgodnymi z wymaganymi standardami jakości. Urządzenia sprzedawane przez podejrzanego oznaczone były nazwą znanej marki, co sugerowało, że mogłyby zostać uznane za autentyczne przez potencjalnych klientów.

Cena oferowanych urządzeń była znacznie niższa niż wartość oryginalnych produktów, co wzbudziło zainteresowanie klientów, ale jednocześnie niosło ze sobą poważne naruszenia praw do własności intelektualnej. Straty związane z nielegalnym handlem podróbkami oszacowano na kwotę ponad 42 000 złotych.

56-letni pabianiczanin usłyszał zarzuty nielegalnego obrotu gospodarczego produktami z zastrzeżonym znakiem towarowym, co w świetle polskiego prawa jest poważnym przestępstwem. Za dokonany czyn grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułReklama w internecie — jak promować własną firmę w sieci?
Następny artykułNowy park na bulwarach: zieleń, plac wodny i wybieg dla psów już w 2026 roku