A A+ A++

Jak wskazało Biuro , w sprawie doszło do “naruszenia konstytucyjnej zasady zaufania do państwa i bezpieczeństwa prawnego przez wydanie sprzecznych ze sobą decyzji o spadku”. “W efekcie spadkobiercy nie mogli np. sprzedać majątku” – dodano w komunikacie Biura.

zobacz także:

Sprawa, o której rozstrzygnięciu poinformowano we wtorek, odnosiła się do sprzecznych orzeczeń spadkowych zapadłych w odstępie 22 lat – w 1995 r. orzekł, że całość spadku na podstawie przedłożonego testamentu należy się tylko jednemu z synów zmarłej, zaś w 2017 r. sąd stwierdził, iż spadkobiercami w tej samej sprawie są: mąż , córka i obaj synowie. “W 2017 r. sąd podzielił spadek nie upewniając się, czy nie było już w tej sprawie postanowienia, najwyraźniej w przekonaniu, że porządkuje sprawy spadkowe dopiero po latach” – informował Rzecznik.

Ponieważ oba orzeczenia spadkowe były prawomocne prawnik jednego ze spadkobierców w kwietniu br. złożył wniosek o skargę nadzwyczajną do RPO. Instytucja skargi nadzwyczajnej została wprowadzona nową ustawą o SN, która weszła w życie 3 kwietnia 2018 r. Przewiduje ona m.in. możliwość składania do Sądu Najwyższego takich skarg na prawomocne wyroki polskich z ostatnich 20 lat.

Wcz … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł2. kolejka Ligi Mistrzów: Atalanta Bergamo – Szachtar Donieck 1-2 (1-1)
Następny artykułJustyna Święty-Ersetic pobiegnie w finale mistrzostw świata